Západočeši do utkání nasadili i tři posily – brankáře Patrika Polívku, který v minulé sezoně působil v zámoří v týmu Carolina Thunderbirds, obránce Adama Zicha, jenž dokončil loňský ročník v již prvoligovém Kolíně a útočníka Martina Berčíka, který přišel ze Sokolova. Družině trenéra Michala Straky navíc pomohl i devatenáctiletý útočník plzeňské Škodovky Martin Lang.

Nic z toho ale nakonec nebylo platné. Kobra se v domácím lovišti do mladého soupeře s chutí zakousla a už v první třetině si vytvořila třígólový náskok. A když na začátku prostřední části přidal čtvrtou branku Pražanů zkušený matador Bříška, schylovalo se v Braníku k debaklu.

Hosté ale přece jen zabojovali a dvěma góly snížili. Jenže Kobra ve třetí periodě opět přeřadila na vyšší rychlostní stupeň a vypracovala si pohodlné vedení 8:2. Kosmetickou tečku za jinak nepovedeným zápasem napsal trefou v 53. minutě klatovský David Michel.

Jan Šrail v Krkonoších kraloval a poskočil na třetí místo historických tabulek.
Jan Šrail v Krkonoších kraloval a poskočil na třetí místo historických tabulek

„Z naší strany to byl velmi špatný výkon. Už v prvním střídání jsme dostali gól, ve druhém jsme nezvládli buly a prohrávali už o dvě branky,“ smutnil klatovský trenér Michal Straka.

„V první části hry jsme sice hráli lépe než ve druhé, ale prohráli jsme jí 0:3. Ve druhé třetině jsme dali dvě branky, dostali jsme se do hry a šli jsme tak do třetí pasáže za stavu 2:4,“ pokračoval šéf klatovské střídačky.

Cílem pro závěrečnou část hry bylo vstřelit kontaktní gól a ještě zabojovat o nějaký bod. Plány se ale začaly bortit rychlostí světla. „V kabině jsme si říkali, že po nich půjdeme, ale to se bohužel nestalo – vůbec jsme po nich nešli a nedostali soupeře pod tlak. Navíc jsme si nehlídali předbrankový prostor a Kobra nám dávala góly do prázdné klece. Domácí zaslouženě zvítězili,“ uzavřel hodnocení zklamaný kormidelník západočeského týmu.

Další utkání hrají klatovští hokejisté ve středu, kdy od 18 hodin hostí Cheb – ten na úvod padl s Příbramí 2:8.

HC Kobra Praha - SHC Klatovy 8:3

Třetiny: 3:0, 1:2, 4:1. Branky a nahrávky: 1. Tondr (Šťastný, Bříška), 3. Knesl, 14. Mucha (Novák), 23. Bříška (Šťastný, Tondr), 45. Hlinka (Mucha), 45. Bříška (Šteiner), 47. Tondr (Ryzák), 53.Zídek (Novák) – 28. Přikryl (Hajšman), 28. Hasman (Roubal, Leština), 53. Michel (Walter). Rozhodčí: Květoň – Hradil, Kubíček. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 54.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Ryzák, Šteiner, R. Procházka, Knesl, Pelant, Holý, Zmeškal – Šťastný, Bříška, Tondr – Novák, Zídek, Indra – Heldák, Hlinka, Čurda – Kafka, Hrubý, Mucha. Trenér: Miloslav Šeba.

SHC Klatovy: Polívka (45. Micka) – Houfek, Walter, Kovářík, Lokajíček, Leština, Zich – Lang, Přikryl, Hajšman – Roubal, Hanzlík, Hasman – Princl, J. Procházka, Michel – Berčík, Kolda, Reitspies. Trenér: Michal Straka.