Klatovy tentokrát v rámci 6. kola společné ligy Karlovarského a Plzeňského kraje hostily na domácím ledě silný tým z Nejdku, který před vzájemným duelem neztratil ani bod a v pěti zápasech nastřílel úctyhodných 61 gólů. Jenže na klatovském kluzišti ztratil, prohrál 5:6 po samostatných nájezdech.

Tým z Karlovarska ale zisk jednoho bodu i vzhledem k průběhu zápasu může brát jako malé vítězství, neboť ani jednou v zápase nevedl a vyrovnávací trefu, jež nakonec znamenala pokračování utkání v prodloužení, vstřelil až 42 vteřin před koncem. „Utkání bylo zcela vyrovnané a nakonec skončilo šťastněji pro nás, když jsme po nájezdech vybojovali bod navíc,“ přiznal Václav Nauš, vedoucí klatovského týmu.

Klatovští zaskočili hosty aktivním nástupem do zápasu, díky němu si vypracovali řadu šancí, z nichž vstřelili důležitý první gól. Hosté se osmělovali pomalu a skóre srovnali až před koncem třetiny v přesilové hře. „Druhá třetina byla vyrovnaná s šancemi na obou stranách. Dokázali jsme dvakrát odskočit na rozdíl jedné branky, ale hosté vždy rychle odpověděli,“ říkal Nauš.

I po druhé třetině byl stav nerozhodný – 3:3. „V úvodu třetí třetiny se nám podařilo vstřelit dva slepené góly, což hodně ovlivnilo průběh třetí třetiny. Poté jsme se spíše soustředili na obranu a hosté vrhli všechny síly do útoku. V polovině třetiny dokázali manko stáhnout na rozdíl jediné branky. V závěru ještě vystupňovali svůj tlak a v samém závěru při hře bez brankáře vyrovnali,“ doplnil hodnocení Václav Nauš.

HC Klatovy B – Rebel Město Nejdek 6:5 po samostatných nájezdech

Třetiny: 1:1, 2:2, 2:2 – 0:0. Branky a nahrávky Klatov: 2. Babka (Kuželík), 24. Babka (Kubeš), 36. Topinka (Kubeš), 44. Vondryska (Čuban), 45. Babka (Topinka), rozhodující nájezd proměnil Vizinger.