IHC Písek - SHC Klatovy 3:6

Domácí vstoupili do zápasu aktivně, ale Sochůrek byl na jejich zakončení připraven. Postupně se osmělovali i Klatovští, kteří chtěli překonat svého bývalého spoluhráče Štekra v brance Písku. Změnu ve skóre přinesla přesilová hra Klatov po vyloučení Cibocha ve 14. minutě. Prvním skórujícím týmem byl ale Písek, když Sochůrka překonal v oslabení střelou k levé tyči Sýbek. Hosté ale stačili ještě do konce přesilovky odpovědět. Pacanda našel Rubnera, a ten mířil přesně.

Druhá třetina začala šancí domácího Cibocha a dorážkou Bárty, Sochůrek si ale s oběma pokusy poradil. Také Klatovy mohly skórovat v oslabení. Při vyloučení Poura se do přečíslení dostali Houfek s Kodýtkem, druhý jmenovaný ale mířil těsně vedle branky. Před polovinou normální hrací doby se blýskl hostující Sochůrek, který zlikvidoval samostatný nájezd Cibocha. O chvíli později už byl ale klatovský gólman krátký na zakončení Sýbka, který v přesilovce zužitkoval pěknou přihrávku Urbance. Hosté srovnali ve 35. minutě, kdy střelu Slavíka vyrazil Štekr k Rubnerovi, který už neměl problém skórovat. Do kabin šli ale přece jen s jednogólovým náskokem domácí. Ve 39. minutě opět v přesilové hře dal svůj třetí gól v zápase Sýbek.

Ve třetí části pomohlo Klatovům k tlaku vyloučení Sudy ve 45. minutě, Štekr ale všechny jejich střely kryl. V klidu nemohl být ale ani Sochůrek, protože i domácí se dostávali do zakončení. V 50. minutě se sám před Sochůrkem ocitl Sýbek, ale hostující gólman byl připraven. Třígólového střelce našly i Klatovy, když v 52. minutě vyrovnal Rubner. Poprvé do vedení šli hosté v 56. minutě, kdy se po přihrávce Kokošky zblízka prosadil Chalupa. Písek v závěru ještě zkusil hru bez brankáře, ale místo vyrovnání inkasoval v 59. minutě z hole Kokošky. V poslední minutě přidali hosté ještě jednu branku, když brankáře Písku propálil z mezikruží Kodýtek.

Třetiny: 1:1, 2:1, 0:4. Branky a nahrávky: 14. Sýbek, 30. Sýbek (Urbanec, Parýzek), 39. Sýbek (Ciboch) – 15. Rubner (Pacanda, Houfek), 35. Rubner (Slavík, Houfek), 52. Rubner (Kodýtek, Kantner), 56. Chalupa (Kokoška), 59. Kokoška, 60. Kodýtek. Rozhodčí: Volf – Vavruška, Sedláček. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0.

SHC Klatovy: Sochůrek (Plánička) – Houfek, Polívka, Slavík, Marcel – Kokoška, Pacanda, Topinka, Kantner, Kodýtek, Pour, Vavřička, Chalupa, Rubner, Tejral, Krs.

Ostatní výsledky: DS České Budějovice – Moravské Budějovice 5:2, Havlíčkův Brod – Tábor 6:3, Pelhřimov – Žďár nad Sázavou 1:8, Nymburk – Kolín 0:2.

10. IHC Písek⋌30 5 1 1 23  69:135  18

Další zápasy Klatov: Klatovy – Havlíčkův Brod (SO 3. 2., 17.30), Moravské Budějovice - Klatovy (ST 7. 2., 18.00).