Další tři body vybojovali v sobotu v Mostě hokejisté SHC Maso Brejcha Klatovy. Vítězstvím 3:1 se Klatovy posunuly se 44 body na třetí místo tabulky 2. ligy skupiny Západ, druhé Litoměřice se stejným počtem bodů a čtvrtý Klášterec nad Ohří se 42 body mají ovšem zápas k dobru.

První střelu zápasu vyslali domácí, střela obránce Šulce ve druhé minutě Halmošiho v klatovské brance ovšem nepřekvapila. Přesně v čase 4:00 zahrozili i hosté, tutovku Horejše ovšem domácí gólman Melichar chytil.

Dobrou příležitost měly Klatovy na konci 6. minuty, téměř dvouminutové přesilovky 5 na 3 ovšem nevyužily. První gól tak přinesla až další přesilová hra na začátku 12. minuty, které střelou z mezikruží po přihrávce Kuželíka bleskově využil klatovský kapitán Maxa. Po vedoucí brance Klatov se domácí snažili o vyrovnání, střely Růžka, Martinky v 66sekundové přesilovce 5 na 3 ani Černého ovšem v klatovské síti neskončily.

Domácím se povedl lépe až začátek druhé třetiny. Pouhých 11 sekund po úvodním hvizdu vstřelil gól po pěkné kombinační akci Havlůj. Vyrovnávající branka domácí povzbudila a dalších deset minut byli aktivnější. Hosté ovšem tlak domácích ustáli a ve 32. minutě přišla ojedinělá střela Šimandla od modré. Tu Melichar ještě pokryl, jenže na druhou dorážku Kocmana, když první šla do tyče, už nestačil a Klatovy šly opět do vedení.

Zvýšení náskoku Klatov mohlo přijít ve 37. minutě. U pravé Melicharovy tyče byl zcela osamocený Kepl, naštěstí pro domácí se mu ovšem nepodařilo zpracovat Hoblovu přihrávku. Hosté tak znovu udeřili až na začátku třetí třetiny. Po nenápadné akci se po druhé gólové přihrávce Kuželíka prosadil z prostoru pravého kruhu střelou po horní tyčku Melicharovy branky Holub, a zajistil tak svému týmu ve 43. minutě už dvoubrankový náskok.

Domácí se ovšem nevzdali Halmoši musel řešit několik nebezpečných situací. Poradil si se Salačovou střelou zblízka i s kombinací dvojice Ozolinš – Martinec. Ve vyložené šanci se neprosadil v 53. minutě ani domácí Vrtek, naopak skórovat mohli ještě hosté, střela Černého na začátku 58. minuty se od domácího gólmana odrazila však pouze do tyčky. Domácím nepomohla ani závěrečná power – play, navíc se nechali vylučovat a zápas se dohrával v početní převaze Klatov 5 na 3.

„Odjížděli jsme s hodně „slátanou“ sestavou, nemohli junioři z Plzně, měli jsme nějaké tresty a zraněné hráče. Povedlo se nám vstřelit první gól, ve druhé třetině byl soupeř lepší, ovšem náš druhý gól, který padl z ojedinělé akce, Most zlomil a po třetí brance už jsme si výsledek pohlídali. Byl to dobrý kolektivní výkon, podržel nás gólman Halmoši a hlavně jsem rád, že se dobře ukázali i klatovští junioři, kterých jsme měli v sestavě šest,“ zhodnotil zápas trenér Klatov Pavel Čuban.

HC Most - SHC Klatovy 1:3

Třetiny: 0:1, 1:1, 0:1. Branky a nahrávky: 21. Havlůj (Vrtek, Salač) - 12. Maxa (Kuželík, Holub), 32. Kocman (Šimandl), 43. Holub (Kuželík). Rozhodčí: Orlický - Vitík, Kebrle. Vyloučení: 9:7 navíc Vrtek, Havlůj (MOS) 10. min. nesp. chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 27:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Sestava Klatov: Halmoši (Jonáš) - Fiala, Holub, Špiler, Vraný, Plánička, Kreuzman, Černý, Šimandl, Horejš, J. Straka, Maxa, Kuželík, Hobl, Kepl, Babka, Vondryska, Kocman.