Západočeši rozdělili své trefy do všech třetin. Gólově se prosadili dvakrát Hasman a jednou v dobré formě hrající Josef Roubal, jenž skóroval v 31. minutě utkání po přihrávce Uhlíka. První čisté konto v sezoně udržel brankář Kristián Kolář, který navázal na své úterní vystoupení v barvách Škody Plzeň, kde v zápase Ligy mistrů proti švýcarskému týmu EVZ Zug během druhé poloviny utkání, prodloužení a v nájezdech ani jednou nekapituloval.

„Vyhráli jsme, ale herně to z naší strany nebylo ono. Byli jsme pomalí, málo forčekovali, nebyli důrazní v osobních soubojích, nedařily se nám přesilovky,“ byl i přes výhru kritický trenér Klatov Michal Straka. „Na druhou stranu jsme dobře bránili v početní nevýhodě,“ hledal pozitiva.

Další utkání čeká klatovské hokejisty v sobotu od 17.30 hodin na ledě týmu IHC Králové Písek, který ve středu překvapivě loupil v Praze na Braníku, kde s tamní Kobrou Praha sice prohrál 3:4, avšak až gólem v prodloužení.

SHC Klatovy – David Servis České Budějovice 3:0

Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0. Branky a nahrávky: 10. Hasman (Hanzlík, Štěpánek), 31. J. Roubal (Uhlík), 46. Hasman (Procházka). Rozhodčí: Šperl – Rubáš, Baxa. Sestava Klatov: Kolář (Čech) – Lokajíček, Šiller, Houfek, Slavík, Štěpánek, Sysel, Walter – Uhlík, Matiášek, J. Roubal, Rohla, Tulačka, Mužík, Hajšman, D. Roubal, Reitspies, Hasman, Hanzlík, Procházka. Trenéři: Michal Straka, Ivan Vlček.