SHC KLATOVY – NED HOCKEY NYMBURK 2:1SN
Domácí, kterým chyběli Tulačka s Pacandou, vstoupili do zápasu aktivně a v první třetině byli lepším celkem. S velkými šancemi Vlčka a Uhlíka si však hostující gólman Krofta poradil. V 15. minutě ho po tečované střele Kubíka zachránila tyč, ale o minutu později už byl bezmocný při zakončení Uhlíka, kterého našel před prázdnou bránou Jonák. Hosté mohli vyrovnat v 18. minutě, ale dvakrát se proti jejich zakončení zaskvěl brankář Sochůrek. Nakonec Nymburk do přestávky přece jen vyrovnal. V přesilové hře se od modré trefil mezi Sochůrkovy betony Kříž.

Také ve druhé části pokračoval bojovný hokej se šancemi na obou stranách. Sochůrek i Krofta však chytali bezchybně a puk za svá záda nepustili. Stejně kralovali oba brankáři i ve třetí třetině. V ní byl blízko gólu domácí Uhlík, ale Kroftu podruhé zachránila tyč.

V prodloužení, které se hrálo tři na tři, byli blíže k výhře hosté, ale Sochůrek jejich dva samostatné nájezdy zlikvidoval. Po vyloučení nymburského Synka měl v závěru gól na hokejce Uhlík, ale nedal.

„Myslím, že jsme soupeře přehrávali a měli jsme více ze hry. Několik chyb jsme také udělali, ale podržel nás Lukáš Sochůrek, který podal skvělý výkon. Fantasticky ale chytal i gólman Nymburka,“ ocenil oba brankáře klatovský kanonýr Tomáš Vracovský.

Gólmani se překonávali také v nájezdech. Prvním úspěšným exekutorem byl v páté sérii domácí kapitán Topinka. Na jeho trefu ale odpověděl Bičiště, a tak rozhodla až šestá série. Bičiště podruhé za sebou neuspěl a Vracovský trefil nad Kroftovu lapačku druhý bod pro Klatovy. „Většinou vím, jak nájezd zakončím. Dnes jsem to u prvního pokusu ale moc nevěděl, a taky to tak dopadlo. Při druhém jsem si říkal, že nebudu střílet na lapačku, ale nakonec jsem tam vystřelil a padlo to tam. Jsem samozřejmě rád, že jsem vystřelil Klatovům výhru,“ řekl autor vítězného gólu.

„Do utkání jsme dobře vstoupili a je jen škoda, že jsme v první třetině nevyužili víc šancí. Měli jsme na to, abychom odskočili na větší rozdíl. Pak jsme dostali takový laciný gól v oslabení, kdy puk prošel skrz nohy hráčů až do brány. Klukům musím poděkovat, odvedli strašně bojovný výkon a za body si šli,“ byl se dvěma body spokojen trenér Klatov Pavel Vostřák.

Třetiny: 1:1, 0:0, 0:0 – 0:0. Branky a nahrávky: 16. Uhlík (Jonák, Topinka), rozh. náj. Vracovský – 19. Kříž (Josefus, Stehlík). Rozhodčí: Hucl – Schopf, Fiala. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 250.

Sestava Klatov: Sochůrek (Rückl) – Leština, Walter, Slavík, Kaňák, Houfek, Kubík – Topinka, Uhlík, Jonák, Vlček, Vracovský, Němec, Vondrák, Kučera, Piovarči, Kosnar V.

Ostatní výsledky: H. Brod – DS Č. Budějovice 7:0, Písek – M. Budějovice 3:4sn, Tábor – Pelhřimov 6:3, Žďár nad Sázavou – Kolín 3:2.

Příští zápasy Klatov: SO 16. 9. 18.00 Pelhřimov – Klatovy, SO 23. 9. 17.30 Klatovy – Písek.