S třemi body ze šesti zápasů a z poslední příčky tabulky II. ligy skupiny Západ nastupovali ve středu hokejisté SHC Maso Brejcha Klatovy k zápasu na domácím ledě proti pátému Sokolovu.

SHC Klatovy – HC Sokolov 6:1

Domácí hokejisté nenechali od prvního hvizdu nic náhodě a na Sokolov doslova vlétli. Už ve 4. minutě překonal sokolovského gólmana Štelmacha Švík, po něm ještě do konce třetiny skórovali Holub, Kepl a Pavlis. Klatovští jasně ovládli první část hry a dostali se zaslouženě do čtyřbrankového vedení, a kdyby dokázali využít svých šancí, mohl být náskok ještě větší.

Hned ve 21. minutě snížil Setikovský, hra se vyrovnala a hosté se snažili vrátit se do hry. Klatovští ale pozorně bránili, Sokolov vůbec k ničemu prakticky nepustili, a v 38. minutě využil jednu z mnoha šancí Kajer a zajistil domácím čtyřbrankové vedení i po druhé třetině.

Třetí třetinu zahájila dvojnásobná přesilovka Sokolova, ale Klatovy ji v tomto důležitém okamžiku ubránily. Naopak hosté znervózněli, protože se nedokázali přes pozorné klatovské hráče prosadit, nechali se zbytečně vylučovat, a tím dali domácím šanci kontrolovat zápas až do vítězného konce. Ve 46. minutě ještě přidal šestou klatovskou branku Maxa a od té doby bylo rozhodnuto. V posledních vteřinách ještě nechala domácí obrana vyniknout výborného gólmana Sedláčka, který bravurním zásahem zlikvidoval poslední střelu hostů.

Třetiny: 4:0, 1:1, 1:0. Branky: 4. Švík (Steiner, Kajer), 10. Holub (Špaček), 16. Kepl (Špiler, Roušal), 17. Pavlis,38. Kajer (Švík), 46. Maxa (Kepl, Kašpar) - 21. Setikovský. Rozhodčí: Šmíd, Suchánek, Černý. Vyloučení: 5:9.

Sestava SHC Klatovy: Sedláček (Jež), Fiala, Zeman, Špiler, Poustka, Trojan, Kašpar, Černý, Tureček, Kajer, Roušal. Maxa, Špaček, Steiner, Špindler, Kepl, Kocman, Švík, Holub, Pavlis, Čuban.