Přitom nezačali ideálně. V 8. minutě otevřel skóre Karbulka, který utaženým pokusem mezi betony propálil klatovského gólmana Kuchaře. Jenže vedení Jihočechům nevydrželo příliš dlouho.

V čase 9:23 totiž přišla odpověď z dílny klatovského týmu. Václav Krliš zadovkou našel spoluhráče Procházku, který tvrdou pumelicí rozvlnil síť píseckého gólmana. Do konce první části udeřilo pošumavské družstvo ještě dvakrát. Další tvrdou ránou otočil skóre Přikryl a dvanáct vteřin před první sirénou přidal třetí branku šikovnou tečí Slanina.

„Sice jsme dostali první gól, ale nepoložilo nás to. Naopak. Hráli jsme aktivně a do konce první třetiny skóre dokázali ještě otočit,“ pochvaloval si Michal Straka, šéf klatovské lavičky.

Klatovy si na jihu otevřely střelnici.Zdroj: IHC Králové Písek/Petr Eliáš

Hosté pokračovali v aktivitě a hlavně střelecké chuti. Ve 24. minutě se pěknou trefou prosadil Procházka a těsně po polovině zápasu dokonal bůra obránce Leština. „O osudu utkání rozhodla druhá třetina, ve které jsme přidali další góly. Hráli jsme opravdu dobře,“ pokračoval spokojený klatovský kouč. Ve třetí třetině pak hosté skóre navýšili na konečných 8:1 v jejich prospěch.

K utkání se na klubovém webu Písku vyjádřil také asistent trenéra Václav Šrámek. „Podle mě rozhodla už první třetina, kterou jsme hráli trochu neukázněně. Dělali jsme fauly a dostali jsme z toho dva góly. Náskok hrál hostům do not, ovládli druhou třetinu a navýšili vedení. Ve třetí třetině jsme se zase zlepšili, měli i dost šancí, bohužel jsme aktuálně pod dekou a výsledek už nezvrátili,“ komentoval Šrámek.

Klatovy si díky výhře v tabulce upevnily třetí místo a v sobotu od 17.30 hodin hostí HC Tábor. Jde o hodně.

IHC Králové Písek - SHC Klatovy 1:8 (1:3, 0:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 8. Karbulka (Bednařík) – 10. Procházka (Krliš), 19. Přikryl (Houfek, Sysel), 20. Slanina (Houfek, Přikryl), 24. Procházka (Krliš, Reitspies), 32. Leština (Houfek, Krliš), 48. Přikryl (Slanina, Hajšman), 55. Roubal (Walter, Houfek), 58. Krliš (Roubal, Hanzlík). Rozhodčí: Horáček – Dědek, Žídek. Vyloučení: 5:5. Využití přesilových her: 0:2. Góly v oslabení: 0:0. Diváci: 135.

IHC Králové Písek: Kříž (Štrobl) – Šafář, Bílek. Růžek, Sivek, Košař, Hanus, Turek – Krýner, Rod, Bednařík, Čížek, DiLisi, Karbulka, Bárta, Matějka, Arnošt, Egert, Novák. Trenér: Karel Herr.

SHC Klatovy: Kuchař (Čech) – Houfek, Štěpánek, Leština, Sysel, Lokajíček, Walter – Hanzlík, Roubal, Vávra, Krliš, Slanina, Procházka, Hajšman, Reitspies, Přikryl. Trenér: Michal Straka.

Ostatní sobotní výsledky: SC Kolín - HC Příbram 1:4, HC Tábor - Kobra Praha 4:3.