Domácí byli v utkání favoritem, což nakonec potvrdili. Po výhře 4:0 v Klatovech si připsali všechny body i doma. Klatovům chyběl v brance Patrik Polívka, velká opora posledních zápasů.

Protože poslední Pelhřimov i Klášterec, který měl před zápasem stejně bodů jako Klatovy, prohrály, situace na konci tabulky se nemění. Klatovy zůstávají na 16. místě.

Kobra Praha – SHC Klatovy 6:1

Počáteční tlak Kobry Klatovští i za přispění brankáře Lejska ustáli a v 7. minutě si vypracovali dvě obrovské šance, které však nedotáhli ke gólu. Domácí se rychle oklepali a udeřili v 11. minutě, kdy při hře 4 na 4 otevřel skóre Jakeš. A neuplynula ani minuta a Kobra vedla po gólu Tona už 2:0. Hra se poté vyrovnala, oba týmy si vytvořily několik šancí, ale skóre zůstalo po první části hry 2:0 pro domácí, které podržel jejich gólman Krch.

Klatovy zahájily druhou třetinu útokem a po 57 sekundách snížil Kubalík na 1:2. Pak však přišla vyloučení na straně hostů a jedno z nich ve 26. minutě využil Kučera, který dorážel Evanovu střelu od modré. Klatovy sice tlačily, měly výhodu početní převahy, ale kontaktní gól z toho nevytěžily. Naopak při další přesilovce je ve 33. minutě opět podržel Lejsek, který pohotově vyrazil Jakešovu střelu ramenem. Hosté oslabení ustáli, ale v další minutě inkasovali nešťastný vlastní gól. Pak sice hráli dvě minuty přesilovku 5 na 3, která pokračovala ještě minutu hrou 5 na 4, ale tuto obrovskou výhodu nedokázali využít. Přesilovky se jim nedařily ani ve druhé třetině a jejich další šance zmařil gólman Krch.

Domácím vyšel vstup do třetí třetiny, ve 42. minutě zvyšoval Slanina střelou do růžku Lejskovy branky už na 5:1. Kobru tento gól nabudil a Lejsek v klatovské brance se měl co ohánět. Pošesté kapituloval ve 47. minutě po kombinaci Cafourka s Pohlem, když Pohl pohodlně skóroval do prázdné branky. Hra se pak uklidnila, živo začalo být až tři minuty před koncem zápasu. Domácí Jakeš nejdříve zblízka minul branku, na druhé straně hodně Krchovi zavářel Kubalík, jehož střela skončila na tyčce, ale skóre už se nezměnilo.

Třetiny: 2:0, 2:1, 2:0. Branky a nahrávky: 11. Jakeš (Cafourek, Pohl), 12. Ton (Antončík), 26. Kučera (Evan, Čurda), 34. Čurda, 42. Slanina (Ton, Verbík), 47. Pohl (Cafourek) – 21. Kubalík (Beran). Rozhodčí: Kostourek – Střelka, Klouček.

Sestava SHC Klatovy: Lejsek (Lavička) – Zeman, Blumentrit, Žáček, Bouček, Marcel, Kubík, Holý – Kubalík, Beran, Pacanda, Kubeš, Pejchar, Vondryska, Culek, Pech, Indrák, Čuban, Pondělík .

Klatovští hokejisté v dalším kole, které je na programu v sobotu 7. února, hostí od 17.30 hodin další tým z horní poloviny tabulky, Nymburk.