První přípravné utkání na nadcházející soutěžní ročník 2008/2009 sehrají dnes (v sobotu) druholigoví hokejisté Klatov. Ti zajíždí na led sokolovského Baníku, kde zápas začíná v 17.00 hodin.


„Mimo hru je stále kvůli pooperačním problémům s kotníkem Michal Straka. Ale navíc onemocněl útočník Jiří Maxa,“ informoval Deník trenér SHC Klatovy Pavel Čuban. Ten tak bude mít dnes v Sokolově k dispozici dvacet hokejistů do pole a dva brankáře.


„Budeme hrát na čtyři komletní formace,“ upřesnil Čuban, který do Sokolova povolal i čtyři juniory: obránce Zdeňka Pláničku, Daniela Pericata, útočníky Tomáše Babku a Romana Vondrysku.


Šanci zahrát si bude mít dnes také bek Dominik Boháč, odchovanec klatovského hokeje, který sice s druholigovým týmem Klatov v současné době trénuje, ale v nadcházející sezoně bude hrát hokejovou soutěž za velkou louží.


„Příležitost ukázat se budou mít všichni hráči. Výsledek dnešního přípravného zápasu není nejdůležitější, i když každé vítězství týmu pozvedne sebevědomí. Ale já si chci především udělat obrázek o ideálním složení formací,“ uvedl Pavel Čuban. „Je to první přátelský zápas po letním drilu a sedmi trénincích na ledě. Hráči jen a jen bruslili, takže i oni se už těší na první souboj, byť jen přípravný. Pro ně to určitě bude potřebná injekce pro další tvrdou práci,“ pokračoval klatovský lodivod. Ten svým svěřenců naordinoval každodenní tréninkové dávky, které nezapomněl okořenit několika přípravnými zápasy. Kromě toho dnešního jsou jasné zatím další tři přátelské duely.


V pátek 22. srpna jedou Klatovy do Písku, kde zápas začíná v 18.00 hodin. Domácímu publiku se Klatované představí v neděli 24. srpna od 16.30 hodin, kdy hostí v odvetě Sokolov. Ve středu 3. září klatovským hokejistům oplatí návštěvu Písek.


„Přístup hráčů k přípravě na těžké mistrovské boje je celkem dobrý. Někteří jedinci mají ale určité rezervy, ale já pevně věřím, že se to všechno co nejdřív srovná,“ doufá Čuban.


Do mistrovského kolotoče klatovští druholigoví hokejisté naskočí na domácím ledě v neděli 14. září od 17.00 hodin v duelu proti Nymburku.