Až na dno tabulky hokejové II. ligy skupiny Západ klesli po šestém kole hokejisté SHC Maso Brejcha Klatovy. Na ledě lídra tabulky Klášterce s domácími dlouho drželi vyrovnanou partii, nakonec ovšem opět odjeli bez bodu.

Domácí se poprvé radovali v 6. minutě, když Bečvář v přesilovce po vyloučení klatovského Turečka překonal klečícího Ježe střelou nad rameno. Další velkou šanci měli domácí ve 14. minutě, při hře 4 na 4 ovšem Mašek nastřelil pouze tyč Ježovy branky. Další branku domácích měl na holi Bečvář po přihrávce Polanského, který se protlačil až před bránu, ale nedokázal překonat už ležícího Ježe.

Do druhé třetiny vstoupili hosté aktivněji, gólmana domácích Damaška prověřil dvakrát Kepl, ve 25. minutě Damašek ještě pokryl střelu Trojana, další střelu Pavlise jen vyrazil na Špačka, který dorážkou srovnal na 1:1. Ve zbytku druhé třetiny Klatovští nepolevili, Damašek svůj tým ale několikrát podržel.

Do třetí třetiny vstoupili domácí bleskově, už po 36 sekundách dorazil puk do Ježovy brány Stehlík a poslal domácí do vedení. Klatovy v tlaku ovšem nepolevily, Damašek musel několikrát zasahovat, na druhé straně domácí Bečvář netrefil odkrytou branku Klatov. Hosté srovnali stav na 2:2 na začátku 54. minuty, když se při přesilovce prosadil Steiner. Tento stav vydržel ovšem pouhých 12 sekund, po buly se totiž puku zmocnil Panocha, prokličkoval do útočného pásma a poslal domácí opět do vedení. Na začátku 57. minuty pak Polanský vystihl Fialovu přihrávku a překonal Ježe počtvrté, Klášterec tak porazil Klatovy 4:2.

„Až do 54. minuty jsme se soupeřem drželi krok, srovnali jsme, jenže pak jsme dostali dvě branky a na ty už jsme odpovědět nedokázali. Chybí nám trochu štěstí, musíme ovšem bojovat dále, teď proti Sokolovu už nám nezbývá nic jiného než vyhrát,“ zhodnotil zápas klatovský trenér Radek Mužík.

V dalším utkání proti Sokolovu nastoupí klatovští hokejisté na domácím ledě ve středu 6. října od 18 hodin.

Klášterec n/Ohří - Klatovy 4:2

Třetiny: 1:0, 0:1, 3:1. Branky: 6. Bečvář (Zmeškal, Polanský), 41. Stehlík (Šíp, Kocek), 54. Panocha (Řezníček), 57. Polanský – 25. Špaček (Pavlis, Čuban), 54. Steiner (Kajer). Rozhodčí: Orlický, Ruchař, Vlasjuk. Vyloučení: 8:9, navíc Špindler (KT) 10. Využití: 2:1.

Sestava Klatov: Jež (Vachoušek) – Fiala, Zeman, Špiler, Pouska, Plánička, Kašpar, Černý, Tureček, Trojan, Kajer, Špaček, Steiner, Špindler, Kepl, Babka, Švík - Holub, Pavlis, Čuban.

 1. Klášterec n/O⋌6 31:13 18
2. Řisuty ⋌6 18:17 11
3. Jablonec⋌5 21:15 10
4. Most⋌6 23:25 10
5. Sokolov⋌6  22:20  9
6. Roudnice n/L⋌5 20:21  9
7. Děčín⋌6 18:19  8