HC Děčín – SHC Klatovy 4:3

Začátek utkání připomínal ze strany hostů strašidelný sen. Již po půl minutě se sám na gólmana Kukina řítil domácí Volráb, svoji kličku však nedotáhl. Klatovům to k probuzení nestačilo a z dalšího útoku Děčína už inkasovaly, když Zika pohotově dorazil vyraženou střelu Faigla. A Zika byl při chuti. Ve 4. minutě se dostal k nebezpečné střele, na Kukina ale nevyzrál. Prvních deset minut se neslo ve znamení převahy domácích. Hostům do tempa pomohla až přesilová hra v polovině první třetiny. Inkasovat podruhé mohly Klatovy v 16. minutě, Kukin však tváří v tvář Volrábovi svůj tým podržel. V poslední minutě první třetiny už to ale Volrábovi vyšlo a po závaru před Kukinem pohodlně dorazil do odkryté branky.

Na začátku druhé třetiny se obraz hry nezměnil. Hosté se snažili, ale v koncovce nebezpeční nebyli. Jak se dávají góly jim ukázal ve 23. minutě domácí Zdvořáček, který poslal Děčín už do tříbrankového vedení. Klatovy se střelecky prosadily až ve 35. minutě při hře čtyři na čtyři. Na 3:1 zkorigoval po samostatné akci Michel. Ve druhé třetině se hra vyrovnala, k čemuž výrazně přispěli hosté svojí zlepšenou hrou.

Také ve třetí třetině pokračoval vyrovnaný souboj s množstvím nebezpečných zakončení na obou stranách. Až do 51. minuty však měli nad střelci navrch gólmani. Pak se v přesilovce prosadila nová tvář klatovské sestavy, plzeňský junior Milan Švarc, který vstřelil kontaktní gól. Klatovy se mohly z gólu radovat už dříve, ale dvakrát Přikryl, ani ze samostatného nájezdu Michel, domácího gólmana Lavingera nepřekonali. Dvě minuty po gólu Švarce bylo Klatovským ještě lépe. Přesilovku za příliš mnoho hráčů na ledě využil Michel. Domácí trenér reagoval na vyrovnání oddechovým časem, který padl na úrodnou půdu. Na konci 53. minuty vrátil Děčínu vedení Zika. Pro hosty to byla těžká rána, ale nesložili zbraně. Lavinger musel zasahovat proti nebezpečné střele Pacandy a dorážce Přikryla, jehož první střelu zastavilo břevno. Hosté si minutu a půl před koncem třetí třetiny vzali oddechový čas, po němž zkusili hru bez brankáře. Potřebný gól už ale nedali a připsali si tak desátou porážku v sezoně.

„Těžko se mi to hned po zápase hodnotí. Rozhodl náš špatný vstup do utkání, kdy hráči možná měli v hlavách, že hrajeme proti předposlednímu týmu. Nyní už se ale na tabulku nemůžeme koukat, protože spousta mužstev změnila kádry. Náš se změnil výrazně a i Děčín doplnil kádr novými hráči z Ústí a Litoměřic a soustředí se na to, aby zachránili druhou ligu. Dobrou hrou, kterou jsme předváděli od druhé třetiny, jsme se dostali na 3:3, ale pak jsme hned, dá se říci po chybě gólmana, inkasovali na 4:3. I když jsme měli spoustu šancí na vyrovnání, nedokázali jsme využít ani ty nejvyloženější," řekl po zápase trenér SHC Klatovy Pavel Vostřák, který mohl být alespoň spokojen s premiérou Milana Švarce.

Třetiny: 2:0, 1:1, 1:2. Branky a nahrávky: 2. Zika (Faigl), 20. Volráb (Hašek, Hříbal), 23. Zdvořáček (Patzelt, Hříbal), 53. Zika (Oliverius, Kaltenböck) – 35. Michel, 51. Švarc (Holý), 52. Michel. Rozhodčí: Orlický – Hynčica, Mašek. Vyloučení: 7:5 + Vacek (DE) a Marcel (KL) 10 min osobní trest. Využití: 0:2.

SHC Klatovy: Kukin (Lejsek) – Holý, Špaček, Slavík, Marcel, Kubík, Houfek, Leština – Přikryl, Michel, Tulačka – Beneš, Váchal, Pacanda – Topinka, Němec, Švarc.

K dalšímu utkání jedou SHC Klatovy v sobotu 6. února do Tábora. Před domácími diváky se představí v sobotu 13. února od 17.30 hodin v zápase s Kobrou Praha.