V 17. kole II. ligy, skupiny Západ, zajížděli hokejisté SHC Klatovy do Sokolova ke čtvrtému zápasu na ledě soupeřů v řadě. Po třech prohrách -v Děčíně, v Táboře a v Milevsku -remizovali v Sokolově. Druhý bod vybojovali domácí v prodloužení.

HC Baník Sokolov - SHC Klatovy 3:2 PP

Úvod zápasu vyšel lépe Klatovům. V 5. minutě vstřelily branku, ale ta nebyla pro postavení hráče v brankovišti uznána, chvilku na to nevyužil šance Vondryska. Klatovští se dočkali vedení ve 12. minutě, kdy využil přesilové hry Maxa. Tímto skóre skončila i první třetina.

Druhá třetina patřila Sokolovu, který otočil skóre na 2:1 ve svůj prospěch. Domácí vyrovnali z trestného střílení, které bylo nařízeno ve 30. minutě za faul klatovského Herra na Pražáka, 63 sekund na to přidal Pražák svůj druhý gól a dostal domácí do vedení.

Ale Klatovští se nechtěli se stavem utkání smířit a ve třetí části hry byli hodně aktivní. Vyrovnat se jim podařilo v 50. minutě v přesilové hře, úspěšným střelcem byl Vondryska. Domácím se ale tento stav nelíbil, v samém závěru vyvinuli obrovský tlak, ale Jakubalovi ze samostatného nájezdu nebo Soukupovi ze stoprocentní šance se nepodařilo dostat puk za záda klatovského gólmana Pravdy.

O druhém bodu rozhodlo ve prospěch Sokolova prodloužení a opět přesilová hra. Sedmnáct sekund po vyloučení Hucla zápas rozhodl v 62. minutě Kuncl.

„Byl to hodně vyrovnaný zápas, je škoda, že jsme to nedokázali ve třetí třetině zlomit, sedmnáct minut jsme byli lepší a měli jsme i dost šancí. Za stavu 2:2 nás podržel góman, když domácí dvakrát ujeli. V prodloužení nás bohužel oslabilo zbytečné vyloučení a my jsme inkasovali. Navíc jsme opět odjížděli s problémy se sestavou, z různých důvodů nám chyběli Kajer, Steiner, Fiala, Pavlis nebo Baxa," uvedl k zápasu klatovský trenér Radek Mužík.

Klatovy si z posledních čtyř duelů, které sehrály na ledě soupeřů, připsaly tedy jediný bod. „S tím určitě spokojený nejsem, ale na druhou stranu – žádný zápas jsme neprohráli jednoznačně, vždycky to bylo o gól. Los nám holt určil čtyři zápasy venku, máme je za sebou a teď hrajeme dvakrát doma a to musíme zmáknout," dodal Mužík.

Třetiny: 0:1, 2:0, 0:1 – 1:0. Branky a nahrávky: 30. Pražák, 31. Pražák (Vrtek), 62. Kuncl (Pražák, Vrtek) – 12. Maxa (Němec, Mrázek), 50. Vondryska (Čuban, Pravda). Rozhodčí: Petružálek – Koskuba, Šulo. Delegát: Sentenský.

Sestava SHC Klatovy: Pravda (Šmejkal) – Mrázek, Herr, Martinec, Hucl, Blumentritt, Petráček, Pouska, Maxa ©, Němec, Topinka, Vizinger, Hobl, Kocman, Čuban, Vondryska.

Ostatní výsledky: Jablonec – Milevsko 6:3, Klášterec – Řisuty 3:8, Kobra Praha – Děčín 3:2, Bílina – Tábor 2:3 PP.

10. Milevsko ⋌17  4 1 0  0 12  56:74 14

Nyní se klatovští hokejisté představí před domácími fanoušky dvakrát po sobě. V sobotu 1. prosince hostí od 17.30 hodin Bílinu, ve středu 5. prosince přivítají od 18 hodin Kobru Praha.