Husarský kousek se podařil hokejistům SHC Maso Brejcha Klatovy ve středu v České Lípě.

Nejen že si připsali další tři body za výhru do tabulky II. ligy skupiny Západ, ale domácí mužstvo deklasovali osmi brankami a sami udrželi čisté konto. Hvězdou utkání byl klatovský kapitán Jiří Maxa, který se zapsal do listiny střelců třikrát a další dva body si připsal za asistence.

Skóre otevřel v 8. minutě Švík. Pak se Klatovští trefovali v rozmezí čtyř minut – ve 12. minutě zvyšoval na 2:0 Špaček, v 16. minutě zahájil svůj střelecký den Maxa. První třetinu tak vyhráli hosté 3:0.

Ve druhé třetině přidali další branky ve 27. minutě Kocman a ve 36. minutě Vondryska, a o zápase bylo rozhodnuto.

Úpný debakl domách dokonali ve třetí třetině dalšími dvěma góly Maxa a jedním Mainer.

„Samozřejmě spokojenost, tři body z venku, nula na našem kontě a osm vstřelených branek. Ze strany domácích to byl naprosto odevzdaný výkon, nehráli prakticky nic, a to mě celkem zklamalo. Abych řekl pravdu, nejtěžší v zápase pro nás bylo udržet si koncetraci, prototože Česká Lípa vůbec nehrála, a to vždycky svádí k předvádění se a zbytečným parádičkám. Kluci hráli ale dobře, soupeře prakticky do naší třetiny nepustili a zaslouženě vyhráli,“ uvedl jeden z trenérské dvojice hokejistů SHC Klatovy Radek Mužík.

HC Česká Lípa - SHC Klatovy 0:8

Třetiny: 0:3, 0:2, 0:3. Branky a nahrávky: 8. Švík (Hobl), 12. Špaček (Pavlis, Zeman), 16. Maxa (Kocman, Mainer), 27. Kocman (Maxa), 36. Vondryska (Mrázek), 43. Maxa (Hobl, Kocman), 47. Mainer (Kocman, Maxa), 53. Maxa (Hobl, Mainer).

Bitva o další body čeká klatovské hokejisty v neděli 23. ledna na domácím ledě, kde od 17 hodin přivítají jablonecké Vlky.

 1. Klášterec n/O ⋌29     147:87  74
2. Most ⋌29 141:103   61
3. Řisuty ⋌29   110:84   49
4. Klatovy⋌ 29   112:96   49
5. Jablonec⋌ 29   121:96   44
6. Roudnice n/L ⋌29 114:121   43
7. Sokolov⋌ 29 109:124   39
8. Děčín⋌ 29   73:105   33