Tentokrát ale Západočeši narazili a ve velmi vyrovnané bitvě prohráli těsně 4:5. „Chtěli jsme potvrdit vítězství z Kobry, ale bohužel jsme v sobotu nebyli dostatečně dobří na kotouči. V prvních dvou třetinách jsme byli až moc nepřesní a lacině ztráceli puky,“ zlobil se trenér klatovských hokejistů Michal Straka.

V závěrečné periodě sice přišlo zlepšení, ale na obrat to už nestačilo. „Chtěli jsme to otočit, i proto jsme trošku zamíchali se sestavou. Pohřbila nás ale nedisciplinovanost. Nechali jsme se třikrát vyloučit a z toho dvakrát inkasovali. I když jsme se herně zvedli, celkově jsme si bodovat asi nezasloužili,“ uznal trenér Klatov.

HC David Servis České Budějovice - SHC Klatovy 5:4

Třetiny: 1:0, 1:1, 3:3. Branky a nahrávky: 18. Marek (Vak, Dudáček), 33. Kronus (Tejko), 42. Tejko (Ferebauer, Kronus), 46. Matys (Dudáček), 49. Vak (Šulčík) – 31. Adamec (Hajšman, Vajner), 45. Hasman (Roubal), 47. Hasman, 54. Hajšman (Princl). Rozhodčí: Šperl – Vavruška, Rubáš. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 113. Sestava Klatov: Beran – Walter, Šiller, Slavík, Vajner, Houfek, Sysel – Kolda, Hajšman, Matiášek, Tulačka, Adamec, Uhlík, Hasman, Roubal, Princl, Procházka. Trenéři: Michal Straka, Ivan Vlček.