Je dobojováno. Záložní výběr hokejových Klatov porazil v úvodním kole vyřazovací části krajské ligy podceňovaný tým Tachova i podruhé a slaví postup do semifinále play-off. Vítězství 7:4 se však nerodilo vůbec lehce.

„Podcenili jsme vstup do zápasu a stejně jako v prvním utkání jsme inkasovali hned v první minutě. Na rozdíl od předchozího klání se nám nepodařilo záhy vyrovnat. Naopak, kapitulovali jsme podruhé,“ posteskl si vedoucí Klatov Václav Nauš.

„Dlouho jsme se nemohli dostat do hry, až v závěru třetiny jsme vyrovnali,“ pokračoval v hodnocení Nauš. Zlom nastal na začátku prostřední části. „Nasazení z konce první třetiny jsme si přenesli i do začátku druhé části hry. Zaslouženě jsme tak otočili skóre v náš prospěch,“ dodal vedoucí družstva Václav Nauš.

Nebylo to jednoduché a tachovští borci kousali.I tak si však Klatovy nakonec dokráčely pro vítězství 7:4 a v semifinále play-off je čekají Domažlice. První utkání se hraje v sobotu na Chodsku v 19 hodin.

HC Klatovy B - HC Tachov 7:4

Třetiny: 2:2, 3:1, 2:1. Branky a nahrávky: 15. Topinka (Kubeš), 20. Vizinger (Topinka), 23. Vondryska (Čuban, Rajal), 29. Kubeš (Babka), 35. Kubeš (Babka), 45. Vizinger (Valečka), 53. Krs (Vizinger, Vondryska) – 1. Čadek (Kubeš), 12. Malý (Jirků), 36. Kubeš, 41. Čadek. Sestava Klatov: Šproch – Valečka, Rajal, Hochman, Juráň, Topinka – Vizinger, Vondryska, Čuban – Babka, Kubeš, Kuželík – Krs.