Ani Vánoční pauza je nezastavila. Před svátky zvítězili klatovští hokejisté sedmkrát v řadě. A na svou úctyhodnou šňůru výher navázali svěřenci trenéra Michala Straky také v úvodním zápase nového roku na ledě silných mosteckých lvů.

Klatovský brankář Beran sice inkasoval již po 45 vteřinách z hole domácího Micala, ale jeho spoluhráči dokázali do konce první třetiny skóre otočit na 3:2. Svůj náskok si drželi až do závěrečných minut, kdy za stavu 6:5 ve prospěch klatovských hráčů hráli domácí hokejisté přesilovou hru. Trenér Mostu neváhal a ve snaze vyrovnat odvolal brankáře Hanuljaka.

To se mu však stalo osudným. Západočeši si totiž z početní nevýhody o dva muže nic nedělali a dvakrát v oslabení udeřili. A nakonec po totální divočině a hře bez obran porazili Most v přestřelce 8:5. „Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Hrálo se po delší pauze, ve které jsme dost trénovali a to se podle mě také nakonec projevilo. V útoku to bylo dobré, problémy jsme měli v obranné fázi. Samozřejmě ale, že jsme za vítězství moc rádi,“ uvedl trenér Klatov Michal Straka.

Další utkání hrají hokejisté Klatov v sobotu, kdy od 17.30 hodin hostí před vlastními fanoušky Dvůr Králové nad Labem.

Mostečtí Lvi - Klatovy 5:8

Třetiny: 2:3, 0:1, 3:4. Branky a nahrávky: 1. Mical (Bakrlík, Havlůj), 6. Nedrda (Fučík, Böhm), 43. Bakrlík (Mical), 51. Bakrlík (Smolka), 54. Nedrda (Böhm, Mical) – 2. Michel (Tulačka, Uhlík), 3. Matiášek (Vavřička), 20. Vavřička (Uhlík), 35. Michel (D. Roubal), 50. Vavřička (Slavík), 52. D. Roubal (J. Roubal, Rubner), 59. Tulačka (Uhlík, Staněk), 60. J. Roubal (Rubner). Rozhodčí: Místecký – Marek, Kučera. Vyloučení: 4:5. Využití přesilovek: 0:1. V oslabení: 1:2. Diváci: 314. Sestava Klatov: Beran (Čech) – Houdek, Šiller, Staněk, Slavík, Štěpánek, Sysel – Rubner, Hanzlík, Markov, Matiášek, Michel, Tulačka, J. Roubal, Uhlík, D. Roubal, Vavřička. Trenér: Michal Straka.