Přitom dvě třetiny byli klatovští borci na domácím ledě lepším týmem. Hýřili pohybem, aktivně napadali a vytvářeli si řadu brankových příležitostí. Ale v rozhodující fázi buď selhali, nebo byl proti výtečný brankář Dominik Šorf, jenž na jih Čech přišel z pražské Slavie. „První třetina byla z naší strany dobrá. Byli jsme aktivní, výborně bruslili, ale v koncovce nám chyběl klid,“ hlesl kouč Klatov Michal Straka. Střelecká a herní převaha mrzela o to víc, že se Tábor z ojedinělé akce dostal v 7. minutě do vedení.

Klatovy pokračovaly v dobrém výkonu i v prostřední části hry, ale branku znovu nedaly. „Druhá třetina byla opět výborná. Řekl bych, že ještě lepší než první část. Ale opět jsme se trápili v ofenzivě,“ litoval Straka.

Vstup do třetí periody se naopak jeho svěřencům nepovedl. Už po padesáti vteřinách hry zavezl puk do útočného pásma hostující Seidl a jeho zdánlivě nevinná střela překvapivě zapadla za Hauserova záda – 0:2. Tábor si již vítězství pohlídal. I proto, že domácí nepochopitelně přestali hrát. Druhý gól ve vlastní síti je doslova zmrazil. „Hrozná třetina. Nejprve dostaneme laciný gól, a pak úplně vypadneme z role. Tábor po druhé vstřelené brance už hrál přesně to, co potřeboval,“ dodal klatovský trenér.

A jak hodnotil vítězné utkání jihočeský kouč Arpád Györi? „S výsledkem jsme samozřejmě spokojeni, ale náš výkon tentokrát nebyl optimální. Projevilo se, že hrajeme už sedmý zápas, a navíc v cyklu, kdy je naše příprava opravdu náročná. Soupeř měl od začátku výborný pohyb a nám to dělalo problémy. Ve druhé části byli domácí aktivnější, ale jejich tlak byl bezzubý. Postupem času se hra znovu vyrovnala a vytvořili jsme si i poměrně dost šancí, které jsme ale neproměnili. Zápas jsme nakonec dohrávali v necelých třech pětkách, což bylo pro kluky náročné. Jsem rád, že to zvládli a dali do hry hodně úsilí. To nás těší, i když znovu opakuji, že s hrou tentokrát tak spokojení být nemůžeme. Velkou zásluhu na vítězství má Dominik Šorf, který nás v důležitých momentech podržel,“ uvedl pro klubový web Györi.

Další utkání hrají klatovští hokejisté v úterý 3. září proti prvoligovým Katům z Kadaně. Duel začíná na zimním stadionu v Klatovech v 18.00 hodin.

SHC Klatovy – HC Tábor 0:2

Třetiny: 0:1, 0:0, 0:1. Branky a nahrávky: 7. Dančišin (Radoš), 41. Seidl (Černý). Hlavní rozhodčí: Jílek. Vyloučení: 6:3 (navíc Bouška (Tábor) OT). Střely na branku: 35:29. Diváci: 80.

SHC Klatovy: Hauser - Slavík, Leština, Lokajíček, Šiller, Walter, Sysel - Hanzlík, Uhlík, D. Roubal, Matiášek, J. Roubal, Hajšman, Rohla, Procházka, Hasman, Eret, Kolda, Reitspies. Trenér: Michal Straka.

HC Tábor: Šorf (Lekeš) - Černý, Radoš, Havran, Bouška, Dvořák, Košař - Jan Bárta, Dančišin, Heřman - Prášek, Zayml, Seidl - Matějka, Pechánek, Březina, Kadilák. Trenér: Arpád Györi.