V zápasech si v klatovském dresu odbyli premiéru starší dorostenci Houdek, Kolář, Lang, Kolda a Altrichter.

SK TRHAČI KADAŇ – SHC KLATOVY 9:2

Domácí na Klatovy vlétli a už v 8. minutě vedli 3:0 po brance Tůmy a dvou zásazích Krejčiříka. Také ve druhé části hry skórovala Kadaň už v první minutě, když Sochůrka překonal Havel. Hosté byli ve druhé třetině aktivnější než v prvním dějství a ve 26. minutě po akci Vracovského snížili na 1:4. Domácí ale zápas nadále kontrolovali a ve 31. minutě využili podruhé přesilovku, když puk dorazil za Sochůrka Macháček. V závěrečné minutě druhé třetiny ještě zkompletoval hattrick domácí Krejčiřík. Před třetí částí vystřídal Sochůrka v brance Klatov Altrichter, ale Kadaň opět naplnila normu tří branek na třetinu. Úspěšnými domácími střelci byli dvakrát Wágner a jednou Blaha. Klatovům se podařilo ještě v 56. minutě snížit Vondrákem na konečných 9:2 pro Kadaň. V závěru ještě chytil Altrichter domácímu Havlovi trestné střílení.

HC SLAVIA PRAHA – SHC KLATOVY 6:2

Hosté se v Praze na Slavii, za kterou nastoupili také Polívka, Holý a Krliš, které znají klatovští fanoušci z působení v Klatovech, představili v lepším světle než předchozí den v Kadani. Do vedení šla Slavia ve 12. minutě, kdy se puk odrazil k volnému Kubicovi, a ten překonal Koláře. O čtyři minuty později propálil Koláře Heldák a domácí vedli 2:0. Odpovědět mohl Jonák, ale jeho střela skončila na tyči Polívkovy branky. Výborně si počínal Kolář, když zlikvidoval nájezd Tejrala. Druhá třetina vyšla Klatovským, kteří snížili ve 29. minutě po akci Vracovského. V polovině zápasu oba týmy vystřídaly gólmany, do klatovské klece šel Altrichter. Třetí třetina ale znovu patřila domácím, kteří vstřelili čtyři branky. Přesnými střelci byli dvakrát Krejčík a jednou Jankovský a Heldák. Hosté odpověděli jen jednou, když Frodla zaskočil Topinka.

„V Kadani jsme byli v hodně prořídlé sestavě. Utkání se nám nepovedlo z hlediska obranné činnosti. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale Kadaň nás jasně přehrála. Na Slavii jsme zase dali šanci mladým klukům z plzeňského dorostu a myslím, že jsme tam odehráli výborné utkání. Ve druhé třetině jsme měli spoustu šancí zápas srovnat. V závěru pak už toho kluci, kteří hráli v Kadani, měli dost. Určitě je ale na čem pracovat,“ řekl k zápasům trenér Klatov Pavel Vostřák.

SK Trhači Kadaň – SHC Klatovy 9:2

Třetiny: 3:0, 3:1, 3:1. Branky a nahrávky: 1. Tůma (Wágner, Rindoš), 2. Krejčiřík (Macháček), 8. Krejčiřík (Tupý, Blaha), 21. Havel (Černý, Krejčiřík), 31. Macháček (Polák, Szathmáry), 40. Krejčiřík (Tupý), 45. Wágner (Rindoš), 48. Wágner (Rindoš, Trefný), 54. Blaha (Tupý, Havel) – 26. Vracovský (Pacanda), 56. Vondrák (Leština, Piovarči). Vyloučení: 2:5. Využití: 3:0.

Sestava Klatov: Sochůrek (41. Altrichter) – Houfek, Kubík, Leština, Krystl, Houdek, Uhlík, Jonák, Michel, Vracovský, Váchal, Pacanda, Vondrák, Piovarči, Kosnar, Kučera.

HC Slavia Praha – SHC Klatovy 6:2

Třetiny: 2:0, 0:1, 4:1. Branky a nahrávky: 8. Kubica (Krliš, Tejral), 12. Heldák (Kopta, Holý), 41. Krejčík (Šafránek, Doležal), 46. Jankovský (Kopta, Nedvídek), 50. Heldák, 56. Krejčík (Doležal, Drtina) – 29. Vracovský (Leština, Michel), 55. Topinka (Jonák). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0.

Sestava Klatov: Kolář (Altrichter) – Houfek, Kubík, Leština, Krystl, Houdek, Walter, Uhlík, Topinka, Kokoška, Vracovský, Jonák, Michel, Lang, Kolda, Vavřička, Vlček, Kučera, Váchal.

V dalším duelu přivítají Klatovy v neděli 3. září v 17 hodin doma extraligovou Škodu Plzeň.

Cyklistika: Časovka cykloservisu Malát, start v Patrasce