Po dvou týdnech se představili na domácím ledě. A návrat před vlastní fanoušky to byl stylový. Hokejisté Klatov v rámci 11. kola druhé ligy přivítali Kobru Praha. A výsledek? Jednoznačné vítězství 7:2. Svěřenci trenéra Michala Straky tak zvítězili potřetí v řadě. V těchto třech duelech navíc nastříleli patnáct branek a sedmkrát inkasovali.

Klatovští zlomili utkání s Kobrou ve druhé části zápasu, kterou vyhráli 3:0. Do šaten před závěrečnou periodou tak odcházeli s nadějným vedením 4:1, které ve třetí třetině ještě navýšili. Znovu se dařilo agilnímu Jiřímu Uhlíkovi, který si do svých osobních statistik připsal tři body za jednu branku a dvě přesné přihrávky. Tři kanadské body se podařilo nashromáždit také Vavřičkovi (0+3) s Krlišem (1+2).

„Jsme pochopitelně moc rádi za vítězství, které je pro nás nesmírně důležité. V první třetině to byl ale velmi vyrovnaný hokej. Soupeř se dostal do vedení, ale my jsme dokázali záhy vyrovnat. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb, zpřesnili kombinaci a výsledkem bylo několik branek v síti soupeře. Za ty dvě třetiny zaslouží kluci velikou pochvalu,“ zhodnotil utkání s posledním celkem tabulky spokojený klatovský trenér Michal Straka.

V dalším kole hrají Klatovy na horkém ledě Sokolova, který neohroženě vede severní skupinu třetí nejvyšší domácí soutěže. Utkání začíná ve středu 24. října od 18 hodin.

SHC Klatovy – HC Kobra Praha 7:2 (1:1, 3:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 14. Krliš (Vavřička, Váchal), 30. Houfek (Krliš, Uhlík), 31. Hanzlík (Vavřička, Krliš), 38. Roubal (Krliš, Hanzlík), 51. Uhlík (Tulačka), 58. Hanzlík (Vavřička), 59. Kristl (Uhlík, Tulačka) – 14. Jedlička (Nestrašil), 51. Šmerha (Šteiner). Rozhodčí: Jílek – Vavruška, Zimmermann. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 200.

SHC Klatovy: Beran (Čech) – Staněk, Slavík, Váchal, Štěpánek, Houfek, Sysel – Kristl, Vlček, Reitspies, Červenka, Hanzlík, Markov, Krliš, Tulačka, Leština, Uhlík, D. Roubal, Vavřička. Trenér Klatov: Michal Straka.

HC Kobra Praha: Novák (Ondrlík) – Skočovský, Schejbal, R. Verbík, J. Verbík – Netolický, Kysela, Jedlička, Nestrašil, Tuma, Šteiner, Slabý, Malovický, Šmerha, Šťastný, Šeba, Hlinka, Hrubý, Mucha, Hanták. Trenér Kobry Praha: Miloslav Šeba.