Na domácím ledě porazili Baník Sokolov a sérii, která se hraje na dva vítězné zápasy, mohou rozhodnout už ve čtvrtek v Sokolově.

Domácí začali utkání lépe. V 7. minutě se ujali vedení střelou Kajera, kterého dlouhou přihrávkou uvolnil Růžička. Ten si další asistenci připsal o necelé tři minuty později. V přesilovce domácích pět na tři přihrál Fialovi a ten tvrdou střelou mezi betony sokolovského brankáře Štelmacha zvýšil ve chvíli, kdy se první vyloučený hráč Sokolova vrátil do hry, na 2:0.

Už na tříbrankový rozdíl zvýšil střelou od modré ve 25. minutě svou druhou brankou Kajer. Vzápětí mohl přidat čtvrtý gól kapitán domácích Maxa, nestačil ale zpracovat odražený puk. S takto jednoznačným vývojem utkání se ovšem Sokolovští nechtěli smířit. Ve 27. minutě snížil na 3:1 Mareček a v dalších minutách musel Sedláček v brance Klatov předvést několik těžkých zákroků. Zahrozili ovšem opět i domácí, když Pavlisova střela prošla Štelmachovi pod betonem a jen o kousek minula branku Baníku.

Necelé čtyři minuty před koncem druhé třetiny se „vyznamenali“ klatovští diváci v kotli za trestnou lavicí, když jeden z nich neunesl vyloučení Kajera a hozenou pet lahví zranil hlavního rozhodčího. Zápas byl poté přerušen a pořadatelé museli celý sektor za trestnou lavicí vyklidit.

Neplánovaná pauza prospěla více hostům, kteří po návratu na led přesilovky využili a zásluhou Soukupovy dorážky snížili ve 38. minutě na 2:3. Po druhé třetině si týmy pouze vyměnily strany a zápas pokračoval, bohužel pro domácí další brankou Sokolova. Kořínek si z vlastní obranné třetiny najel na útočnou modrou a před jeho tvrdou ranou už Sedláček nestačil srazit betony.

V 50. minutě se při signalizované výhodě v chumlu před Štelmachem nejlépe zorientoval Růžička a vrátil vedení opět na stranu Klatov. Pátý gól domácích měl na holi v 55. minutě Hobl, který se po návratu z trestné lavice dostal do samostatného úniku, Štelmach byl ovšem úspěšnější. Závěr zkomplikoval domácím svým vyloučením necelé dvě minuty před koncem Sullmann, i proti dvojnásobné početní výhodě při power play Baníku však vítězství uhájili.

„Myslím, že pro diváky to byl atraktivní zápas. Pochvalu si zaslouží všichni hráči i realizační tým, vyhráli jsme a to je super. Ve čtvrtek jedeme do Sokolova a chceme to „urvat“ už tam, Sokolov je nepříjemný soupeř,“ řekl po utkání klatovský trenér Radek Mužík.

Druhé utkání se hraje v Sokolově ve čtvrtek 17. února od 18 hodin, případný třetí zápas by se hrál v sobotu 19. února v Klatovech.

Klatovy - Sokolov 4:3

Třetiny: 2:0, 1:2, 1:1. Branky a nahrávky: 7. Kajer (Růžička, Steiner), 10. Fiala (Růžička, Švík), 25. Kajer (Fiala), 50. Růžička (Hobl, Steiner) – 27. Mareček (Toms), 38. Soukup (Kořínek), 41. Kořínek. Rozhodčí: Mertl, Ingriš, Vavruška. Vyloučení: 10:9 + Maxa (KLT) 10 min. OT za nesportovní chování. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 700. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.

Sestava Klatov: Sedláček (Jež) - Fiala, Růžička, Sullmann, Špiler, Kašpar, Mainer, Zeman, Hucl, Bastl, Kajer, Maxa, Špaček, Steiner, Kepl, Hošťálek, Švík, Hobl, Kocman, Pavlis, Čuban.