Brzy již devětapadesátiletý Radek Kampf se narodil v Litoměřicích, kde dělal svoje první krůčky na bruslích. V nejvyšší domácí soutěži odehrál 349 zápasů s bilancí 94 nastřílených branek, a v soutěžní sezoně 1991/1992 byl členem obávané útočné trojice Plzně Volák – Martin Straka – Kampf, když ve 28 zápasech nasbíral 31 kanadských bodů za 10 gólů a 21 asistencí.

Nový trenér mužského áčka Radek Kampf.Nový trenér mužského áčka Radek Kampf.Zdroj: archiv HC Škoda Plzeň & HC Klatovy

V této sezoně byl rovněž členem české hokejové reprezentace, ale jednou při cestě za rodiči měl před Litoměřicemi vážnou dopravní nehodu, kdy jeho auto narazilo i s rodinou na palubě do betonové zdi. Díky velkému štěstí Kampf společně s manželkou a dcerkou zůstali naživu, ale následky z nehody Kampfovi prakticky ukončily reprezentační kariéru, a dost pozastavily tu hokejovou.

Po ukončení aktivní hráčské kariéry Kampf působil jako trenér v Plzni, kde koučoval tamní mládežnické výběry, a byl i součástí realizačního týmu plzeňského áčka. Během své trenérské kariéry působil ještě v Českých Budějovicích či Kadani. Cizí mu není ani trénování mládežnických národních kategorií. Teď přijal novou výzvu a stal se novým koučem mužů HC Klatovy.

Michal Mařík bude mít na starosti gólmany v HC Klatovy.
Hokejové Klatovy hlásí zvučnou posilu. Michal Mařík bude cepovat gólmany