Necelých šest minut, během kterých nastříleli klatovským hokejistům čtyři branky, stačilo domácím, aby rozhodli zápas 9. kola 2. ligy skupiny Západ, ke kterému zajížděly Klatovy do Děčína.

První třetina přinesla šance na obou stranách, oba brankáři však udrželi čisté konto. Na začátku druhé třetiny přišla téměř dvouminutová přesilovka pět na tři domácích. Klatovy odolávaly minutu a 31 sekund, pak přišla střela Luky, která přesně v polovině 23. minuty otevřela skóre utkání.

O dvě minuty později se opět Luka dostal k odraženému puku a prostřelil Halmošiho podruhé. Ve 28. minutě zvýšil Saska z prostoru mezi kruhy už na 3:0, o necelou minutu později dostal domácí Zúbek přesnou přihrávku před modrou čáru a z nájezdu překonal Halmošiho blafákem už počtvrté. Na vstřelení čtyřech branek potřeboval Děčín 5 minut a 56 sekund.

Pátý gól přidal domácí Hruška po povedené kombinaci hned v první minutě poslední třetiny. Domácí měli ještě možnost svůj náskok zvýšit, dlouhou přesilovku pět na tři ovšem nevyužili.

Klatovští hokejisté tak stejně jako ve středu doma s Kláštercem nad Ohří prohráli pětigólovým rozdílem a podruhé za sebou nedokázali vstřelit gól.

Děčín - Klatovy 5:0

Třetiny: 0:0, 4:0, 1:0. Branky a nahrávky: 23. a 25. Luka, 28. Saska, 29. Zúbek, 41. Hruška. Vyloučení: 6:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 323. Střely na branku: 42:23.

Sestava Klatov: Halmoši (Šproch) - Fiala, Špiler - Holub, Plánička - Kreuzman, Černý, Štrunc - Maxa, Pavlis, Čuban - Kocman, Straka, Kuželík - Švík, Hobl, Kepl - Babka, Michálek.