Hokejisté HC Junior Mělník deklasovali ve středu večer v závěrečném kole základní části druholigové skupiny Západ své klatovské hostitele. Středočeši si už v úvodní osmiminutovce vypracovali třígólový náskok, který pak navyšovali.

Klatovy, které ještě před středečním utkáním živily naději na postup do elitní osmičky, po nečekané prohře s Mělníkem obsadily jedenáctou příčku v konečném pořadí a v prvním kole play off vyzvou k boji o postup do čtvrtfinále Klášterec nad Ohří. Na jeho led k prvnímu zápasu klatovští hokejisté zajíždí v úterý 17. března.

Hned v polovině 1. minuty po spolupráci s M. Strakou prověřil mělnického Fikrta klatovský bek Tureček, na druhé straně se ve 2. minutě dostal do slibné šance hostující Chamrád, ale Štelmacha ani nadvakrát nepřekonal. Ovšem na začátku 5. minuty po hrubce Klatov ujel hostující Vach a otevřel skóre zápasu.

Po dalších dvaceti vteřinách hry Mělník využil dalšího zaváhání klatovské obrany a Chamrádem zvýšil. A když klatovská obrana nechala v 8. minutě zcela volného Příhodu, Mělník vyhrával o tři góly. Poté domácí promarnili početní výhodu, ani po vyrovnání sil na ledě se domácí kanonýři nedokázali prosadit Dočkali se v 17. minutě, když po Švíkově přihrávce skóroval Kepl.

Ve druhé třetině klatovské publikum očekávalo nápor domácích, ale ani v této části zápasu se obraz hry příliš nezměnil. Klatovy, i když na mělnickou klec vyslaly dvakrát víc střel, nedokázaly dát víc než jeden gól. Naopak Mělník přidal další tři. Ve 33. minutě pálil nad Štelmachovu lapačku R. Kala, který o dvě minuty později bekhendovou trefou vyhnal Štelmacha z klatovské klece.

Úspěšný mělnický střelec musel ve 36. minutě na trestnou lavici za hákování a přesilovky Klatovy už po třinácti vteřinách Pavlisem využily. Jenomž ve 39. minutě domácí inkasovali gól do šatny, když hosté využili dvojnásobné početní výhody, Ježe od modré prostřelil David. Klatovští hokejisté tak šli do závěrečného dějství s propastným čtyřbrankovým mankem.

Domácí ale v načatém trendu pokračovali i v závěrečném dějství, nedovedli si přesně přihrát, nedařila se jim kombinace, nedokázali nic na jednoduše a s chutí hrajícího soupeře vymyslet. I když ve 44. minutě se před mělnickým Fikrtem zjevil klatovský M. Straka a blafákem vykřesal jiskřičku naděje, ta brzy pohasla.

Ve 49. minutě završil svůj hattrick hostující Roman Kala, který si poradil s klatovským obráncem Klausem a přehodil i strážce domácí klece Ježe. V 52. minutě klatovští hokejisté zapomněli na zadní vrátka a hosté své přečíslení zakončili osmým gólem. V 54. minutě klatovský Fiala od modré propálil mělnického Fikrta, ale poslední slovo patřilo Mělníku.

Tři vteřiny před závěrečnou sirénou podtrhl konečný účet střelou od modré David. Hostům se v Klatovech povedlo, na co sáhli. Měli také štěstí, které ovšem přeje připraveným, a zaslouženě si domů odvezli všechny body.

SHC Maso Brejcha Klatovy - HC Junior Mělník 4:9

Třetiny: 1:3, 1:3, 2:3. Branky: 17. Kepl (Švík), 36. Pavlis, 44. M. Straka (Špaček, Pavlis), 54. Fiala - 5. Vach (David, Chochola), 5. Chamrád (L. Tondr, Kotrba), 8. Příhoda (Kalivoda, Kašák), 33. R. Kala (Kalivoda), 35. R. Kala (Kalivoda, Příhoda), 39. David (Ton, M. Tondr), 49. R. Kala (Boháček, Příhoda), 52. Boháček (Kotrba, Ambroz), 60. David (M. Tondr, Vach). Rozhodčí: Nečas - Vavruška, Novák. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na bránu: 17:9, 17:8, 8:8. Diváků: 521. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6, 3:8, 4:8, 4:9.

Sestava Klatov:Štelmach (35. Jež) - Fiala, Tureček, J. Straka, Klaus, Hauer, Holub, Špiler, Plánička - Špaček, M. Straka, Pavlis, - Maxa, Dorňák, Geltner - Švík, Hobl, Kepl - Kuželík, Setikovský, Kocman.