Poslední utkání základní části druholigové skupiny Západ se ani trochu nepovedlo hokejistům Klatov. Ti se sice chtěli protlačit mezi osmičku nejlepších týmů, ale plány jim zhatil soupeř z Mělníku, který je předčil ve všech směrech.

Klatovy tak vstupují do play off, které startuje v úterý 17. března, z jedenácté pozice. Začínají na ledě soupeře a v prvním kole, které se hraje na dva vítězné zápasy, seutkají s Kláštercem nad Ohří.

SHC Maso Brejcha Klatovy - HC Junior Mělník 4:9

Domácí začali laxně a po hrubých chybách v 5. minutě inkasovali dvě slepené branky. V osmé minutě překonali hosté v kleci Klatov Štelmacha potřetí. Domácí ještě v první třetině snížili. Ovšem místo očekávaného náporu domácích ve druhé třetině, se ani v této části utkání obraz hry příliš nezměnil. Klatovy i když hosty přestřílely, nedokázaly dát víc než jeden gól. Naopak Mělník přidal další tři, ve 35. minutě vyhnal pátou trefou Štelmacha z klece. Ovšem Jež se bráně ani neohřál a také on brzy lovil puk ze své sítě. Klatovští hokejisté tak šli do závěrečného dějství se čtyřbrankovým mankem. Domácí v načatém trendu pokračovali, nedokázali si přesně přihrát, nedařila se jim kombinace. Naopak hostům se povedlo, na co sáhli. Měli také štěstí, které ovšem přeje připraveným, a zaslouženě si domů z Klatov odvezli plný počet bodů.

Třetiny: 1:3, 1:3, 2:3. Branky: 17. Kepl (Švík), 36. Pavlis, 44. M. Straka (Špaček, Pavlis), 54. Fiala - 5. Vach (David, Chochola), 5. Chamrád (L. Tondr, Kotrba), 8. Příhoda (Kalivoda, Kašák), 33. R. Kala (Kalivoda), 35. R. Kala (Kalivoda, Příhoda), 39. David (Ton, M. Tondr), 49. R. Kala (Boháček, Příhoda), 52. Boháček (Kotrba, Ambroz), 60. David (M. Tondr, Vach). Rozhodčí: Nečas - Vavruška, Novák. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na bránu: 17:9, 17:8, 8:8. Diváků: 521. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6, 3:8, 4:8, 4:9.

Sestavy:
Klatovy: Štelmach (35. Jež) - Fiala, Tureček, J. Straka, Klaus, Hauer, Holub, Špiler, Plánička - Špaček, M. Straka, Pavlis, - Maxa, Dorňák, Geltner - Švík, Hobl, Kepl - Kuželík, Setikovský, Kocman. Trenér: Pavel Čuban.

Mělník: Fikrt (připraven byl Houdek) - Boháček, Ton, Kala, Kašák, Klaban, M. Tondr, Kotrba, R. Kala, Kalivoda, David, Příhoda, Vach, Chochola, L. Tondr, Chamrád, Ambroz. Trenér: Milan Vrzal.