Z prvního letošního vzájemného utkání, které se hrálo v Litoměřicích, si Klatovští odvezli porážku, ale na druhou stranu, v nové sezoně jsou na domácím ledě k neporažení, pouze Klášterec, jako jediný, si odvezl odsud body. Čekal se tedy vyrovnaný zápas a oba týmy předpoklady splnily. Nakonec byli spokojenější domácí, kteří si aktivnější hrou a těsnou výhrou připsali další tři cenné body.

Zápas začal oboustranně opatrně. Ještě v půlce druhé minuty nemusel ani jeden z brankářů zasahovat. Domácí však byli aktivnější, jako první vyzkoušel pozornost litoměřického gólmana Volkeho Sullzmann. Volke zlikvidival i šanci Černého a střela z pěkného průniku Kocmana skončila těsně nad horní tyčkou. V 8. minutě při přesilovce se poprvé dostaly Klatovy do vedení po Keplově střele. Po brance však domácí trochu v bojovnosti polevili a po ojedinělé nenápadné akci hostů v 17. minutě vyrovnal Horčička a tím upravil stav první třetiny.

Do druhé části hry nastupovali domácí ve třech, když po dvojnásobném vyloučení na konci první třetiny poskytli hostům přes minutu trvající přesilovku pět na tři. Ale jak již v předchozích zápasech nejednou domácí borci předvedli, dvojnásobné oslabení dokázali s přehledem ubránit. V 27. minutě znovu v přesilovce střelu domácího Švíka dokázal Volke vyrazit, ale puk se dostal na modrou, odkud ho Fiala dělovkou poslal za záda litoměřického gólmana a zvýšil tak na 2:1. Střelec branky se ale hned nato usadil na čtyři minuty na trestnou lavici a Litoměřice hned v 29. minutě v přesilovce stav zápasu znovu srovnaly. Domácí však boj o tři body nevzdali a v 37. minutě, kdy znovu využili přesilovou hru, je potřetí dostal do vedení Hobl. Hosté ve snaze vyrovnat až do konce třetiny zavřeli domácí v pásmu, ale klatovská obrana i gólman Halmoši jejich tlaku odolali.

Co nevydařilo hostům v posledních vteřinách druhé části, napravili hned ve 45. vteřině třetí části, kdy vyrovnal nikým neatakován z dorážky Zákoutský. A znovu ve 44. minutě, za nerozhodného stavu, kdy už síly docházely a vypadalo to, že kdo dá branku, vyhraje, museli Klatovští čelit oslabení tři na pět. Opět oslabení s přehledem ustáli a šli dál za výhrou. Ve vyložené šanci se ocitl Pavlis, neuspěl ani Hucl. Domácí se stále častěji dostávali do zakončení, ale Litoměřice jejich tlaku úspěšně odolávaly. Až v 58. minutě klatovský kapitán Maxa vybojoval puk za brankou a naservíroval před branku, kde kde si vychutnal Volkeho Petr Špaček. Navíc hned nato oslabil své mužstvo hostující Macek a Klatovy dohrávaly utkání v přesilovce. Hosté vsadili vše na jednu kartu, 25 vteřin před koncem utkání odvolali z branky Volkeho, ale v pěti už nedokázali zabránit domácím ve vítězství.

„Byl to dobrý, vyrovnaný zápas, i když si myslíme, že jsme měli víc ze hry, ale soupeřův gólman Volke chytal fakt skvěle. Ve třetí třetině za jsme hráče hlavně nabádali k trpělivosti, že gól přijde, věřili jsme tomu. Petr Špaček oslavil návrat rozhodujícím gólem, což je dobře, a teď je třeba se pořádně připravit na Klášterec, kde, doufám, předvedeme lepší výkon, než v České Lípě. Rádi bychom poděkovali divákům, zvlášť těm plzeňským, kteří super fandili a pomohli tím našemu publiku. Kulisa byla výborná a klukům se líp hraje. Tři body jsou doma, což je pro nás důleřité. K dobrému zápasu přispěl i rozhodčí, který ho dobře ukočíroval. Pochválit musíme celý tým, byl to dobrý kolektivní výkon. Dneska se do hry zapojili i plzeňští junioři a zahráli dobře,“ zhodnotil úspěšný zápas trenér SHC Klatovy Pavel Čuban.

Klatovy - Litoměřice 4:3

Třetiny: 1:1, 2:1, 1:1. Branky a nahrávky: 2. Kepl (Straka), 27. Fiala (Švík), 37. Hobl (Straka), Špaček (Maxa) - 17. Hořčička (Slížek, Novotný), 29. Slížek (Hořčička), 41. Zákoutský (Slížek, Novotný). Rozhodčí: Lacina - Vyvruška, Černý. Vyloučení: 10:9, navíc Fiala (KLT), Hillmich (LTM) 10. min. nesp. chování. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 680. Střely na branku: 32:23. Vývoj utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Sestava SHC Klatovy: Halmoši (Šproch) - Fiala, Holub, Sullmann, Plánička, Hucl, Černý, Kreuzman, Straka, Zeman, Kuželík, Hobl, Kepl, Maxa, Švík, Kocman, Babka, Špaček, Lev.

Další zápas čeká na klatovské hokejisty ve středu 25. listopadu, kdy nastoupí v Klášterci nad Ohří od 18 hodin proti domácímu celku.