HC Kobra Praha – SHC Klatovy 5:4p

I když v základní části skončily Klatovy před Kobrou, kvůli situaci v jejich kádru, který trpí nedostatkem hráčů a trenéři byli nuceni sáhnout do juniorky, favorizují mnozí pražský tým. A první třetina zápasu jim dala za pravdu. V první desetiminutovce byli sice aktivnější hosté, ale Váchalova neproměněná obrovská šance v jejím závěru předznamenala změnu v obrazu hry. Na konci 13. minuty využili domácí svoji první přesilovku, když puk za Kukina dorazil Šteiner a uvolnil tím domácí střelecká stavidla. V 15. minutě si Kukina vychutnal Novák, který si ho nejdříve položil a pak ho efektně přehodil. A o minutu později už to bylo o tři branky. Mezi Kukinovy betony se trefil Škop.

Druhá třetina začala zostra. Kobra díky přesilové hře ještě vystupňovala tlak. A na jejím konci se ve 25. minutě mohla radovat ze čtvrté branky, když Vackem nahozený puk zapadl do sítě. Hra se ve druhé třetině přiostřila, k vidění bylo hodně nedovolených zákroků a přesilových her. Klatovy se snažily, ale na Bílka v domácí bráně nemohly vyzrát. V závěru třetiny šla Kobra do tří a hosté měli velkou šanci snížit. Ve druhé třetině se jim to už sice nepovedlo, ale dvojnásobná přesilovka pokračovala i ve třetí části, v níž byli po půl minutě úspěšní. Za obrovské radosti hostujících fanoušků prostřelil Bílka Beneš.

Hosty gól povzbudil, ale domácí neměli důvod k panice. Ve 45. minutě dostaly Klatovy výhodu čtyřminutové přesilové hry po Strnadově nebezpečné hře vysokou holí. Šestnáct sekund před jejím vypršením se prosadil Pacanda a hosté ucítili šanci ještě se zápasem něco udělat. Na drama zadělal svým druhým zásahem v 52. minutě Pacanda, který opět v přesilové hře snížil na rozdíl jediného gólu. Pacanda měl energie na rozdávání, což ukázal o minutu později, když byl hlavním aktérem vítězné bitky za Kukinovo brankou. Hosté ale byli v 53. minutě nuceni vystřídat gólmana, Kukina nahradil Lejsek. Nerozhodilo je to, naopak se ještě více zmobilizovali. A za svoji bojovnost byli odměněni vyrovnávacím gólem. Samostatný únik zakončil v 55. minutě přesnou střelou David Michel. V tu chvíli byli hosté na koni a do konce třetiny měli i další šance, včetně výhody přesilové hry, strhnout vítězství na svoji stranu. To se jim nepodařilo, přesto museli být se třetí třetinou maximálně spokojeni.

V prodloužení se do klatovské branky vrátil Kukin. Čtyři minuty neměl příliš práce, ale pak se prosadil domácí Antončík a rozhodl o zisku druhého bodu pro Kobru.

„Těžko se mi takový zápas hodnotí. Myslím si, že za náš výkon, který jsme předvedli od poloviny zápasu, jsme si nezasloužili prohrát. Nedá se nic dělat, série ale ještě nekončí. Je velká škoda, že jsme dneska nevyhráli, ale věřím, že v pondělí to doma urveme a na Kobru se ještě vrátíme. Klukům musím poděkovat, opět ukázali, že mají charakter. To, že se dokázali vrátit zpátky do takovéhoto zápasu, to o něčem svědčí," ocenil výkon svých svěřenců trenér Pavel Vostřák.

Třetiny: 3:0, 1:0, 0:4 – 1:0. Branky a nahrávky: 13. Šteiner (Jedlička), 15. Novák (Borovanský), 16. Škop (Jakeš, Hanták), 25. Vacek (Novák), 65. Antončík - 41. Beneš (Tulačka, Holý), 49. Pacanda (Topinka, Houfek), 52. Pacanda (Topinka), 55. Michel D. (Holý). Rozhodčí: Hlinka – Hynčica, Coubal. Vyloučení: 11:9 + 10 min OT Vlach (KO) a Hanták (KO). Využití: 2:3. V oslabení: 0:1.

HC Kobra Praha: Bílek (Ponikelský) – Šteiner, Verbík R., Cafourek (A), Lang, Verbík J., Vacek – Jedlička, Jakeš (C), Antončík, Vlach, Škop, Hanták, Novák, Slanina (A), Borovanský, Strnad, Kysela, Kučera.

SHC Klatovy: Kukin (Lejsek) – Holý, Slavík, Kubík, Houfek, Leština, Marcel – Michel D., Tulačka (A), Beneš, Bouček, Pacanda, Topinka (C), Jakubec, Němec (A), Váchal, Kosnar, Michel F., Kučera T.

Třetí čtvrtfinálový zápas se hraje už v pondělí od 18 hodin v Klatovech. Domácí v něm budou hrát o vše, pokud prohrají, sezona pro ně končí.