Čtvrté a poslední přípravné utkání na soutěžní ročník 2008/2009 mají druholigoví hokejisté Klatov na programu dnes (ve středu 3. září), kdy v odvetě hostí Písek.


„V tomto utkání máme bohužel poslední šanci vyzkoušet ideální formace. I po vítězství nad Sokolovem jsem přikročil ke změnám v sestavě, protože pořád vidím v naší hře řadu nedostatků. Snažím se tak najít ideální složení pětek,“ uvedl trenér hokejistů SHC Klatovy Pavel Čuban. Ten by měl mít kromě Michala Straky, který má stále pooperační potíže s kotníkem, k dispozici kompletní kádr, možná i s novými tvářemi v obranné řadě.


V Klatovech totiž trénují dva noví obránci. Mladý lotyšský bek, který hrál za juniorku Písku, dvacetiletý Andis Cirulis a ostřílený hokejový matador Petr Mainer. „Cirulis by měl dnes určitě hrát,“ upřesnil Čuban. Podle jeho slov Mainer nastoupí, pokud se dohodne s vedením klatovského klubu (jednání proběhlo včera večer po uzávěrce této strany).


Generálka na start do ostrých druholigových bojů začíná dnes na zimním stadionu v Klatovech v 18.00 hodin. Klatované mají svým píseckým hostům co oplácet, v předchozím vzájemném zápase jim podlehli 0:4.