Na utkání 6. kola béčkové nadstavby letošního ročníku západní konference druhé ligy se již všichni těší. Bude to zážitek, který se mnohým hráčům už nemusí nikdy naskytnout. „Na Winter Classic se všichni moc těšíme. Doufáme, že se všechno povede, bude to pro všechny zážitek a dorazí co nejvíc fanoušků," uvedl pro hokejový portál hokej.cz klatovský brankář Kristián Kolář.

„Speciální příprava nějak zvlášť probíhat nebude. Připravíme se na to jako na každý jiný zápas, jen v úterý před zápasem tam potrénujeme, abychom se připravili na zimu, která nejspíš bude, a také ještě na kvalitu ledu,“ připomíná Kolář rozdílnost oproti klasickým krytým arénám.

Winter Classic! Zápas mezi Klatovy a Chebem nabídne hokejový boj pod širým nebem

Podle dvaadvacetiletého gólmana, který si kdysi v dresu Plzně zahrál, byť jen na chvilku, extraligový zápas, půjde o náročný duel. „Určitě to bude jiné, hřiště ve Stříbře je kratší a užší, bude to něco jiného než uvnitř haly. I proto si myslím, že hokej bude nejspíš o něco rychlejší a náročnější,“ domnívá se.

Hokejisté SHC Klatovy přivítají ve středu 1. února soupeře z HC Stadion Cheb pod širým nebem. Hrát se bude na stříbrském zimním stadionu.Hokejisté SHC Klatovy přivítají ve středu 1. února soupeře z HC Stadion Cheb pod širým nebem. Hrát se bude na stříbrském zimním stadionu.Zdroj: SHC Klatovy

Žádnou speciální přípravu, tedy až na pár detailů, nebudou mít na zápas ani v Chebu, který má ještě teoretickou šanci na postup do předkola play-off. „Moc se těším, už kvůli tomu, že jsem byl během prosince zraněný. Speciální přípravu asi mít nebudu, ale určitě si vezmu dvoje ponožky do bruslí, termoprádlo a namažu se hřejivou mastí. Asi bude zima, ale příprava bude stejná jako na každý jiný zápas," říká chebský forvard Jan Nekvinda.

Zdroj: televize FILMpro

Poslední vzájemný duel mezi sebou sehrály týmy v posledním kole základní části. Z vítězství 4:0 se po skvělém výkonu radovaly Klatovy. Tehdy svěřenci trenéra Michal Straky zastavili devět zápasů trvající sérii bez bodového zisku.

„Po dost dlouhé sérii proher jsme k utkání přistoupili zodpovědně. I v zápasech předtím jsme si vytvořili dost šancí, ale nedávali jsme góly, naopak jsme zbytečně branky dostávali. Utkání s Chebem se nám povedlo. Nedostali jsme gól, čtyři dali, tím pádem jsme vyhráli,“ byl spokojený asistent klatovského trenéra Ivan Vlček. A tým z města pod Černou věží by rád na poslední vzájemnou konfrontaci navázal i ve středu večer na zimáku ve Stříbře. 

Liga starších žáků, florbalisté Sport Clubu Klatovy na dílčím turnaji v Plzni v hale Slavie VŠ na Borech.
SOUHRN TÝDNE: Jak si vedli sportovci z Klatovska?