TJ Apollo Kaznějov – HC Klatovy B 4:6 (2:2, 1:2, 1:2; branky Klatov: Horák, Vondryska, Kuželík, Čuban, Bouček, Kubeš).

Domácí vstoupili do utkání lépe. Postup z předkola jim dodal sebevědomí, hráli aktivně a od první minuty bylo vidět jejich větší nasazení. Na klatovských hráčích byla patrná herní pauza a možná i trochu nervozita. Domácí se v průběhu úvodní třetiny dostali do zaslouženého vedení a nebýt poslední minuty první části, ve které zásluhou Horáka a Vondrysky srovnali skóre na 2:2, vypadaly by ambice klatovských hráčů hodně špatně.

Góly Klatov měly zásadní vliv na vývoj zápasu. Hosty nabudily, domácí naopak vstoupili do druhé třetiny vlažně. Klatovští dokázali svou převahu zužitkovat i gólově a zásluhou Kuželíka s Čubanem otočili skóre ve svůj prospěch. Kaznějovští se však nevzdali a podobně jako hosté snížili gólem do šatny.

Třetí třetina přinesla vyrovnaný hokej. Puk měli sice častěji na hokejkách hostující hráči, ale šance domácích byly hodně nebezpečné. S přibývajícím časem Kaznějovští více otevírali hru, čehož hosté dokázali využít a díky brankám Boučka a Kubeše pojistili své vedení a dotáhli zápas do vítězného konce.

Hokejisté klatovského béčka tak zlomili své prokletí v play-off, když od dob jeho zavedení se jim v něm do té doby nepodařilo vyhrát jediný zápas – dvakrát vypadli právě s Kaznějovem, jednou s Rokycany.

Sestava Klatov B: Rückl, Šproch – Plánička, Juráň, Bouček, Mrázek, Rajal, Valečka – Vizinger, Vondryska, Čuban, Babka, Kubeš, Kuželík, Hochman, Pitel, Horák.

Odveta, ve které mohou Klatovští stvrdit postup do finále, se hraje na klatovském zimním stadionu tento pátek od 20.30 hodin.

Ve druhém semifinále porazily na úvod Domažlice Třemošnou 7:1.