Domácí Medvědi nakonec přetlačili Klatovy 5:4 a posunuli se na první místo tabulky.

Děčín – Klatovy 5:4

Po úvodních minutách, kdy se týmy oťukávaly, udeřili hosté, kteří postrádali čtyři klíčové hráče, jimž neumožnily účast pracovní povinnosti. V šesté minutě prostřelil Lavingera bombou od modré Pavlis a využil tak přesilovou hru – 0:1. Jenže za minutu bylo vyrovnáno. Oliverius vyslal do úniku Vávru a ten nedal Pravdovi šanci – 1:1. A v desáté minutě bylo v Děčíně ještě veseleji. Oliverius byl při samostatném nájezdu faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. To zkušený domácí útočník proměnil, Pravda byl na jeho blafák krátký – 2:1. Další velkou šanci stejný hráč promarnil, a tak udeřilo na druhé straně. Klatovský talent Vondryska byl faulován a i on záhy proměnil trestné střílení – 2:2. Šance byly na obou stranách, Lavinger i Pravda ale další změnu skóre v první periodě nedovolili.

Druhou třetinu začali hosté v přesilovce, Děčín však velký tlak ustál. Dlouho to vypadalo, že branka nepadne, až přišla 39. minuta. A radovali se domácí. Do konce jejich přesilovky zbývaly dvě sekundy, když Pravdu propálil Grin – 3:2.

Třetí dějství začali lépe hosté. Domácí šli po vyloučení do čtyř a přesilovku za osm sekund využil zblízka Steiner – 3:3. Hosté v tu chvíli byli lepším týmem, domácí držel nad vodou svými zákroky Lavinger. Od 50. minuty převzal otěže zápasu Děčín. A v přesilovce udeřil střelou od kruhů Růžek – 4:3. Jenže hned po buly se Klatovy vrhly do útoku a za jedenáct sekund zmrazil domácí diváky Bastl – 4:4.  Děčínským vrátil vedení opět Oliverius. V další početní výhodě dostal přihrávku od Ziky a na Pravdu vyzrál opět blafákem – 5:4. A byla to trefa vítězná. Dvě minuty před koncem mohly Klatovy vyrovnat, skvělým zákrokem se zaskvěl Lavinger. V 59. minutě mohl výhru Medvědů stvrdit Baránek, jeho střela ale zamířila pouze do břevna.

Děčín tak vystřídal Klatovany na prvním místě v tabulce.

„Byl to super zápas o první místo. Hrálo se nahoru dolů a Děčín byl lepší o jeden gól," zhodnotil atraktivní duel klatovský trenér Radek Mužík.

Branky a nahrávky: 7. Vávra (Oliverius), 10. Oliverius, 39. Grin, 53. Růžek (Baránek, Drnec), 55. Oliverius (Zika) - 6. Pavlis (Mrázek , Topinka), 14. Vondryska, 43. Steiner (Topinka), 53. Bastl (Pavlis). Vyloučení: 6:6. Využití: 3:2. Oslabení: 0:0.

HC Děčín: Lavinger (Zámostný) - Stezka, Sádovský, Molnár, Hříbal, Nikl, Grin - Filipovský, Vávra, Oliverius - Zika, Pořický, Hošek - Chládek, Drnec, Růžek - Baránek, Šetka, Racek - Vacek, Kopas.

SHC Klatovy: Pravda (Smejkal) - Mrázek, Hanus, Herr, Martinec, Hucl, Blumentrit, Petráček - Pouska, Bastl, Maxa - Steiner, Pitel, Hájek - Topinka, Pavlis, Vizinger - Čuban, Kocman, Vondryska.

Ostatní výsledky: Milevsko – Tábor 3:4, Jablonec –Bílina 5:2, Klášterec n. O. – Kobra Praha 0:6, Řisuty – Sokolov 6:2.

1.  HC Děčín                             10           0             1             4             65:63     31

2.  SHC Klatovy                       10           0             0             3             66:45     30

3.  HC Tábor                            8             1             1             4             66:52     27

4.  HC Řisuty                            9             0             0             5             56:41     27

5.  Klášterec n. O.                     6             1             0             7             46:48     20

6.  Draci Bílina                          4             3             0             7             48:56     18

7.  Vlci Jablonec n. N.              4             2             1             6             45:52     17

8.  Baník Sokolov                    4             1             2             8             49:65     16

9. Kobra Praha                        4             0             3             7             50:53     15

10. Milevsko                            3             0             0             11           44:62     9