SKLH Žďár nad Sázavou - SHC Klatovy 6:4

Hosté nastoupili na led třetího týmu tabulky pouze se 13 hráči do pole, takže nemohli sestavit ani tři kompletní pětky. Na hře to ale nebylo znát. Do vedení šli ve 13. minutě domácí, když si před bránu najel Pytlík a střelou z první překonal hostujícího Berana, který dostal v klatovské bráně přednost před Sochůrkem. Klatovy ale odpověděly hned po buly, v přečíslení dva na jednoho přesně mířil Marcel. Když hosté v závěrečné pětiminutovce první části ubránili své druhé oslabení, vypadalo to, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu. V poslední minutě ale domácí udeřili, když střelu Krupky tečoval za Beranova záda Pleva.

Ve 24. minutě vyhodil nešťastně puk mimo hrací plochu klatovský Polívka a nabídnutou přesilovku domácí zásluhou Jíchy rychle využili. A vzápětí se žďárské Plameny rozhořely ještě více. V přečíslení tří na jednoho pálil mezi Beranovy betony Kunstmüller – 4:1. Ve 29. minutě vyhnal Berana z brány přesnou střelou z mezikruží Vítek – 5:1. Jiskřičku naděje vykřesal pro Klatovy v polovině normální hrací doby v přesilovce Walter. Tu ještě více rozdmýchal v další přesilové hře Topinka, který dorazil do sítě domácího Řehoře střelu Furcha.

Boj pokračoval i ve třetí třetině. Hosté střelecky navázali na druhou polovinu prostřední části a ve 49. minutě se po trefě Topinky dostali k domácím na dostřel jedné branky. Klatovští poté přečkali oslabení, ale posledních deset minut základní hrací doby museli dohrát bez Boučka, který šel na trestnou lavici odpykat desetiminutový osobní trest za gólmana Sochůrka. Vyrovnání měl v 54. minutě na holi Vavřička, ale tváří v tvář Řehořovi v zakončení zklamal. Hostující hráči v závěrečných minutách v touze po vyrovnání vystupňovali tlak, ale také uvolnili cestu Vítkovi, který ujížděl sám na Sochůrka. Ten ale jeho kličku přečetl. Tečku za výsledkem udělal v poslední minutě při power-play Klatov do prázdné brány Štěpánek.

"V minulém zápase jsme ztratili vedení 4:0, takže jsme určitě chtěli začít zodpovědněji. Myslím si, že zápas ovlivnil hned hodně sporný první gól, kdy se kotouč dokutálel do brány asi sekundu po odpískání a rozhodčí ho uznal. To s kluky trochu zamávalo, ale pak jsme vyrovnali. Kdykoliv ale skončil domácí hráč na ledě, šli jsme do oslabení. Bylo to těžké, protože jsme měli jen čtyři obránce, a ti byli hodně vytíženi. V půlce to vypadalo, že je po zápase, ale snažili jsme se kluky pořád hecovat, aby utkání nezabalili, a myslím, že ukázali srdce a po zápase mohli odejít s hlavou nahoře," zhodnotil utkání klatovský trenér Pavel Vostřák, který věří, že už v sobotním domácím utkání proti Kolínu zažijí Klatovy opět radost z vítězství.

Třetiny: 2:1, 3:2, 1:1. Branky a nahrávky: 14. Pytlík (Štěpánek), 20. Pleva (Krupka), 24. Jícha (Hort), 24. Kunstmüller (Stehlík, Lojek), 29. Vítek (Pytlík, Štěpánek), 60. Štěpánek – 14. Marcel (Furch), 31. Walter (Kokoška), 38. Topinka (Furch), 49. Topinka (Leština). Rozhodčí: Vrba – Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 3:5, navíc Sochůrek (KT) 10 min OT. Využití: 1:2. Diváci: 606.

SHC Klatovy: Beran (Sochůrek) – Walter, Polívka, Mrázek, Kaňák – Kokoška, Tulačka, Vavřička, Uhlík, Topinka, Bouček, Marcel, Furch, Leština.

Ostatní výsledky: Písek – DS České Budějovice 8:5, Pelhřimov – Havlíčkův Brod 2:5, Nymburk – Moravské Budějovice 2:6, Kolín – Tábor 1:4.

10. HC L. medvědi Pelhřimov⋌17 4 1 0 12 59:89  14

Další zápasy Klatov: Klatovy – Kolín (SO 2. 12., 17.30), Klatovy – Nymburk (ST 6. 12., 18.00).