První trénink na ledě ve čtvrtek večer absolvovali druholigoví hokejisté Klatov.


„Na hráčích byla vidět obrovská chuť, i když to pro ně bylo dost náročné, protože si teď hlavně zvykají na novou výstroj. Proto úvodní tréninková dávka na ledě byla lehčí, ale hned po zapracování začneme tvrdě makat. Na ledě budeme každý den a už za týden nás čeká první přípravné utkání,“ uvedl trenér SHC Klatovy Pavel Čuban.


Tomu se po letní suché přípravě a dovolené ve čtvrtek na ledě sešlo devatenáct hráčů. Loňský kádr prošel jen drobnými kosmetickými úpravami. Klatovům dal vale gólman Antonín Štelmach, který je v Berouně, Michael Brožík v Rokycanech, Vlastimil Kalafut zamířil do Třebíče, Jiří Heřmánek do Tábora, Lubomír Černý má angažmá ve Švédsku, odešli Martin Kuna a Milan Horník, chybí i Pavel Čuban mladší, který pověsil brusle na hřebík. Klatovský dres s největší pravděpodobností nebude oblékat ani Václav Fiala, který na začátku letní přípravy avizoval svůj návrat z Rokycan.
Na ledě ve čtvrtek chyběl Michal Straka, který má pooperační problémy s kotníkem.


„Je u nás znovu brankář Petr Jež, z Chrudimi se vrátil zkušený obránce Martin Klaus, z Rokycan útočník Jakub Dorňák. Z Písku přišel bek Lukáš Hauer. V pondělí by se měl na prvním tréninku hlásit další hráč z IHC Písek, obránce Marek Vokatý,“ upřesnil informace kouč SHC Klatovy Pavel Čuban, kterému vedení klubu svěřilo druholigovou trenérskou taktovku. „O jeho asistentovi budeme jednat v pondělí,“ dodal prezident HC Klatovy Václav Šimek.


„Do přípravy na nadcházející soutěžní ročník 2008/2009 se budou postupně zapojovat ještě hráči juniorského týmu. Počítáme se dvěma obránci, Pericatem a Pláničkou, a středním útočníkem Vondryskou. Ale i další mladíci mohou dostat šanci v našem A týmu. Ovšem musí si o ni říci svými výkony,“ řekl Pavel Čuban.


Klatovští hokejisté se po letní dovolené poprvé sešli v pondělí, a ještě než obuli brusle, absolvovali tři suché tréninky. Hráče čekají také přípravná utkání, zatím s celky Sokolova a Písku. První mají na programu už v sobotu 16. srpna na ledě v Sokolově, kde zápas začíná v 17.00 hodin. Druhý přátelský duel Klatované sehrají v pátek 22. srpna od 18.00 hodin v Písku. Domácímu publiku se klatovští druholigoví hokejisté poprvé představí v neděli 24. srpna od 16.30 hodin, kdy jim oplatí návštěvu sokolovský Baník. Ve středu 3. září přijede do Klatov k odvetě Písek.


Do mistrovského kolotoče klatovští druholigoví hokejisté naskočí na domácím ledě v neděli 14. září od 17.00 hodin v duelu proti Nymburku.
Změny v druholigovém soutěžním ročníku 2008/2009 nabídnou ve skupině Západ fanouškům celkem osmatřicet atraktivních kol v základní skupině, z nichž v devatenácti zápasech se klatovští hokejisté představí domácímu publiku.


Základní část soutěže zakončí SHC Klatovy na domácím ledě v neděli 8. března 2009 zápasem proti Mělníku. A s jakým cílem půjde druholigový hokejový tým Klatov do nové sezony? „Na konkrétní odpověď je dnes opravdu ještě moc brzy. Ale rozhodně nemíníme hrát druhé housle,“ uvedl jen kouč Pavel Čuban.