S pětigólovým přídělem se vrátili hokejisté SHC Maso Brejcha Klatovy z Mostu, kde pátým kolem pokračovala 2. liga skupina Západ. Svému soupeři přitom klatovský tým nedokázal vstřelit ani jednu branku.

První šanci měli domácí ve druhé minutě při přečíslení tři na jednoho, chybělo ale přesnější zakončení. Ve 4. minutě se dostal do první šance Klatov Steiner, o půl minuty později i Pavlis, ale brankář domácích Melichar byl připraven. Potom však začali úřadovat domácí. V 8. minutě propadla při přesilovce domácích pět na tři Halmošimu střela Ziky lapačkou, naštěstí nad branku, na začátku 10. minuty skončila v Halmošiho lapačce tutovka Šafaříka, o 20 sekund později se dostávali do dobré šance domácí Přeučil a Nedrda, akci ovšem překombinovali a nakonec se ani nedostali ke střele.

První úspěch domácích přišel ve 12. minutě, když po pravé straně unikl Vrtek a z kruhu překonal Halmošiho střelou na lapačku. Druhou branku domácích přidal 28 sekund po začátku druhé třetiny Přeučil. Do jedné z mála šancí Klatov se dostali Hobl a o chvilku později Kepl ve vlastním oslabení ve 30. minutě, snížit se jim však nepodařilo. Naopak ve 35. minutě přišla třetí branka domácích, když po dobré kombinaci celého útoku dorazil Salač puk do prázdné brány. Těsně před koncem druhé třetiny zkoušel výsledek korigovat při přesilovce 4 na 3 klatovský Fiala, jeho střela od modré ovšem skončila u Melichara.

Do poslední třetiny opět vstoupili lépe domácí. Hned po buly střílí od modré Ambrož a po teči Nováka končí puk opět za Halmošiho zády. Ve 48. minutě mohl snížit Hobl, domácí gólman ho ovšem ve dvou šancích vychytal, o minutu a čtvrt později nastala podobná situace na druhé straně, Zika se nadvakrát nedokázal prosadit před Halmošim. Na začátku 50. minuty přišla hrubá chyba klatovské obrany na vlastní modré, Růžek našel před branou úplně volného Havlůje, který do prázdné brány zvýšil už na 5:0. Po zbytek zápasu už domácí kontrolovali hru. Ještě v 59. minutě trefuje Beránek tyč Halmošiho branky, poslední šanci zápasu měl 25 sekund před koncem Kepl, domácí branku ovšem úplně minul.

„Most byl ve všech herních činnostech lepší a vyhrál zcela zaslouženě. My jsme se dostávali málo do šancí, navíc jsme se nechali vylučovat a doplatili jsme na vlastní nedisciplinovanost,“ zhodnotil zápas klatovský trenér Pavel Čuban.

Most - Klatovy 5:0

Třetiny: 1:0, 2:0, 2:0. Branky a nahrávky: 12. Vrtek (Martinec), 21. Přeučil (Řezníček, Vrtek), 36. Salač (Šešina, Novák ), 43. Novák (Ambrož, Šešina), 50. Havlůj (Růžek, Zika). Rozhodčí: Orlický - Kebrle, Vitík. Vyloučení: 5:10 navíc Pavlis 10 + dokonce utkání a Maxa 10 min (KLT). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 34:31.

Sestava Klatov: Halmoši (Šproch) - Fiala, Špiler, Kubeš, Plánička, Kreuzman, Černý, Valečka - Kepl, Steiner, Straka - Špaček, Pavlis, Maxa - Kuželík, Hobl, Čuban - Babka, Hochman.