HC Moravské Budějovice 2005 – SHC Klatovy 8:1 (stav série: 1:1)

Domácí začali aktivně a několikrát prověřili Sochůrka v brance Klatov. Jejich snahu přerušilo vyloučení Matějky, Klatovy ale přesilovku nevyužily. To Žihadla byla v 8. minutě v početní výhodě efektivnější, na konci dorážek na brankovišti byla čepel Krutiše, který poslal Budějovice do vedení. Velkou šanci zvýšit na 2:0 měl v 16. minutě Rytnauer, ale před Sochůrkem nedokázal dostatečně zvednout puk. Vzápětí se už domácí radovali, puk za Sochůrkova záda dorazil Lupač. Hostům se první třetina příliš nepovedla, což podtrhla nevyužitá dlouhá přesilovka 5 na 3.

Štěstí pomohlo domácím k využití přesilovky ve 24. minutě, kdy se puk nečekaně odrazil od mantinelu k volnému Peroutkovi před odkrytou branku – 3:0. Klatovy se dočkaly gólu po přesné střele Slavíka od modré ve 25. minutě, ale to byla jejich labutí píseň. Půl minuty po brance hostů se ocitl v ideální střelecké pozici domácí Havel a zavěsil pod břevno. Stejný hráč ukázal šikovnost ve 34. minutě, kdy zpoza brankové čáry odrazil puk o Sochůrkova záda do branky. To byl pro hostující trenéry impuls k vystřídání gólmanů. Do klatovské branky šel Štekr, ale i on brzy kapituloval. Příklepem se do horního rohu jeho branky trefil Horký.

Po druhé třetině bylo prakticky o vítězi jasno. Klatovští se střelecky trápili, jak ukázaly dvě nevyužité přesilovky v první polovině třetí části a Slavíkova šance, kdy sám před domácím gólmanem Dusíkem ani nadvakrát neuspěl. Naopak domácí byli v zápase velmi produktivní. Jejich sedmý gól přidal v 56. minutě v přesilovce 4 na 3 Polívka, jehož střela od modré propadla Štekrovi výstrojí a dokutálela se do branky. Poslední ránu zasadil hostům v další přesilovce 4 na 3 Hačecký, který poslal do branky vyražený puk po střele Kondratěva. Třetí třetina nabídla spoustu vzájemných vyloučení, a tak se mohou fanoušci v dalších zápasech těšit na vyhrocený boj.

Třetiny: 2:0, 4:1, 2:0. Branky a nahrávky: 8. Krutiš (Matějka, Rytnauer), 16. Lupač (Havel, Šťáva), 24. Peroutka (Matějka), 27. Havel (Mikeš), 34. Havel (Lupač), 38. Horký (Nováček), 56. Polívka (Havel), 60. Hačecký (Kondratěv, Polívka) – 26. Slavík (Němec). Rozhodčí: Hodač, Battěk – Krátký, Šmika. Vyloučení: 11:13. Využití: 4:0. Diváci: 644.

SHC Klatovy: Sochůrek (Štekr) – Špaček, Kubík, Slavík, Houfek, Hlaváček, Marcel – Švarc, Topinka, Uhlík, Tulačka, Beneš, Kružík, Vlček, Němec, Pacanda, Presheva, Leština, Korelus.

HC Moravské Budějovice 2005: Dusík (Dudáček) – Šťáva, Kovář, Sobotka, Peroutka, Pelikán, Kliment, Polívka – Havel, Mikeš, Nováček, Rytnauer, Krutiš, Horký, Matějka, Lupač, Hačecký, Kondratěv.

Série se hraje na tři vítězné zápasy. Třetí duel uvidí Klatovy ve čtvrtek od 18 hodin, čtvrtý zápas se hraje v sobotu v Moravských Budějovicích.

Ostatní výsledky: Žďár nad Sázavou – Havlíčkův Brod 8:3 (série 1:1), Vrchlabí – Kobra Praha 6:3 (2:0), Jablonec nad Nisou – Tábor 5:2 (2:0).