Favorit? Podle postavení v tabulce určitě Benátky, které stále bojují o jedno ze dvou míst zaručují postup do předkola play-off. Letošní bilance vzájemných zápasů však nenapovídá nic o tom, že Benátky a Klatovy od sebe v tabulce dělí propastných pětadvacet bodů. V základní části sice Středočeši získali proti Klatovanům všechny body, ale bylo to po dvou těsných výhrách o jediný gól.

V úvodní části nadstavby zase slavili Klatovští, kteří svého soka zdolali v prodloužení 5:4. Na tento zápas však upozorňuje trenér SHC Klatovy Michal Straka. Utkání se hrálo poměrně nedávno, 21. ledna. Západočeši v něm na začátku druhé třetiny vedli už 4:1, ale Benátky dokázaly v závěru skóre srovnat. V prodloužení pak rozhodl o druhém bodu pro Klatovy obránce Jakub Houfek.

2. liga, skupina západ (nadstavba B, 8. kolo): SHC Klatovy (červení) - IHC Králové Písek 4:0.

„I tentokrát očekávám vyrovnaný hokej. My si hlavně musíme dát pozor na vyloučení. Oni totiž mají zkušené hráče, výborné přesilovky, umí si to dát, sehrát to. To nám ostatně dokázali. Když u nás hráli naposledy. Disciplína, nefaulovat, to bude hlavní klíč k úspěchu,“ uvědomuje si klatovský lodivod Michal Straka, jehož družina si již v sobotu může zajistit záchranu.

Musí ovšem Benátky udolat a doufat, že poslední Hronov neporazí na domácím ledě Písek, který Klatovští ve středu sestřelili 4:0.

Sobotní program západní konference 2. ligy – nadstavba A – 17.00: HC Baník Příbram – HC Slovan Ústí nad Labem, 17.30: Piráti Chomutov – HC Tábor, 18.00: HC Kobra Praha – Mostečtí Lvi, HC Stadion Vrchlabí – HC Letci Letňany. Nadstavba B – 15.00: HC Benátky nad Jizerou – SHC Klatovy, 17.00: HC WIKOV Hronov – IHC Králové Písek, 18.00: HC Stadion Cheb – HC Děčín, 19.00: HC Řisuty – HC Vlci Jablonec nad Nisou (zimní stadion Slaný).