V unikátní spolupráci s nemocnicí Klatovy a pod záštitou Města Klatovy a Plzeňského kraje budou od 29. ledna do 2. února následujícího roku všichni klatovští hokejisté doplnění o zástupce vedení klubu darovat krev na transfuzním oddělení nemocnice Klatovy. Zkrátka: půjde o dobrou věc.

Klatovští hokejisté darují krev. Přidat se můžete i vy.Klatovští hokejisté darují krev. Přidat se můžete i vy.Zdroj: HC Klatovy / Zdeněk Matouš

„Cílem této akce je více motivovat širokou veřejnost k tomu, aby darovala krev podle svých možností, a především v pravidelných intervalech,“ uvedl HC Klatovy na svých webových stránkách. Dveře transfúzního oddělení v klatovské nemocnici budou otevřeny pro všechny dárce v pondělí 29. ledna od sedmi hodin a budou uzavřeny v pátek 2. února úderem patnácté hodiny.

„Věříme, že v našich stopách půjdou členové našeho fanklubu, ale i hokejoví fanoušci z celého klatovského regionu. Nikdy totiž nevíte, kdy to sami budete potřebovat,“ poukázal prezident klubu HC Klatovy Stanislav Kopáček.

Proč se připojit k dárcovství?

Krev je nenahraditelná. Ani ve 21. století neexistuje způsob nebo jiná látka, která by dokázala ve všech směrech nahradit skutečnou krev. I její nepatrné množství má potenciál pomoc k uzdravení nebo dokonce k záchraně lidského života. Bez krve nelze řešit vážné úrazy, složitější operace a nelze zachraňovat maminky po komplikovaném porodu. Krev potřebují občas i novorozená miminka. Bez darované krve se neobejde léčba umělou ledvinou, léčení mnoha chronických nemocí, krevních chorob, nádorů a dalších onemocnění.

Více informací najdete o celém projektu na stránkách HC Klatovy ZDE.

Fotbalisté FK Okula Nýrsko (na snímku fotbalisté v modrobílých dresech) zakončili podzimní část v krajském přeboru na šestém místě.
Po podzimu panuje spokojenost, hlásí Výtisk. Potěšil ho progres i chuť mladíků