HC Řisuty – SHC Klatovy 2:1

V první třetině oběma mužstvům zvlhl střelecký prach. Hráči nedokázali překonat ani domácího brankáře Iašenka, ani jeho protějšek v brance Klatov – Kukina. Hned v úvodu druhé třetiny dostali hosté početní výhodu, ale namísto toho, aby ukázali, proč měli po devíti kolech průměr šest vstřelených branek na zápas, chybovali a do vedení šli domácí, když ujel Čurda a zavěsil. Klatované sice dokázali za čtyři minuty vyrovnat díky trefě Michela, ale byl to jejich jediný gól. Naopak Řisuty se trefily i podruhé, šest minut před koncem potrestal chybu hostů Kos. Hosté už sílu na odpověď nenašli, a to i proto, že se o power play připravili zbytečným vyloučením Chalupy.

„Dnes jsme neodehráli dobrý zápas. Nemůžeme klukům vyčítat, že by neměli bojovnost nebo nasazení, to určitě ne, ale chyběl nám klid v koncovce. Šance, které jsme si vytvořili, nekončily gólem. Celý zápas jsme byli nervózní, nevěřili jsme si, odskakovaly nám puky," posteskl si po utkání trenér Klatov Pavel Vostřák.

Třetiny: 0:0, 1:1, 1:0. Branky a nahrávky: 22. Čurda, 54. Kos (Náprstek) – 26. Michel (Přikryl). Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0.

HC Řisuty: lašenko (Škubal) – Kašák, Kolařík, Sedláček, Babický, Bílek, Dostál, Kužel, Muláček, Kos, Záleský, Náprstek, Fortelka, Slavíček, Brém, Arnošt, Sladký, Kalla, Janeček, Butor, Čurda, Šilhavý.

SHC Klatovy: Kukin (Lejsek) – Chalupa, Slavík, Holý, Houfek, Kubík, Leština, Marcel,Přikryl, Kepka, Michel, Beran, Váchal, Schleiss, Kristl, Tulačka, Jiří Uhlík, Pacanda, Kubeš, Topinka.

Chuť si klatovští hokejisté mohou spravit už ve středu 28. října, kdy na domácím ledě od 18 hodin přivítají BAK Trutnov.