Později si ve své kariéře zahrál třeba v dresu Litvínova i za mořem nižší AHL za tým Laval Rocket. Naposledy působil ve Finsku – v zemi tisíců jezer hájil barvy Tappary, kde odehrál (včetně play-off) 55 zápasů, v nichž nasbíral celkem 18 kanadských bodů za tři branky a patnáct asistencí.

194 cm vysoký hokejový obránce Michal Moravčík, jenž je pravidelným českým reprezentantem a zahrál si i na posledním mistrovství světa v Lotyšsku, ale od nové sezony bude bojovat za pražskou Spartu, které se upsal na následující dvě sezony.

close Michal Moravčík. info Zdroj: hcsparta.cz zoom_in Michal Moravčík v dresu Sparty. 

„Jsme moc rádi, že se nám podařilo získat do Sparty dalšího pravidelného reprezentanta. Michal Moravčík je v nejlepším hokejovém věku, na extraligu je to jednoznačně nadstandardní obránce. Má vynikající fyzické parametry a dobré zkušenosti ze zahraniční soutěže,“ měl na začátku července (při zveřejnění nové posily) jasno bývalý vynikající hokejista a nyní sportovní manažer pražského klubu Jaroslav Hlinka.

A jak se na novou výzvu v klubu, jehož generální manažerkou je Barbora Snopková Haberová, mimochodem manželka Jana Snopka, kondičního trenéra hokejových Indiánů, Moravčík těší? „Jednání byla velmi rychlá a korektní. Jsem rád, že jsme se dohodli, navíc když si můžu zahrát Ligu mistrů i Spengler Cup, na které se vážně těším,“ přiznal po podpisu smlouvy šestadvacetiletý zadák.