HC Strakonice – SHC Klatovy 3:3

„V přípravě máme třicet hráčů, proto nám první dva přípravné zápasy slouží k tomu, abychom si vyzkoušeli ty, kteří se perou o místo v sestavě," vysvětlil velmi netradiční složení mužstva jeden z klatovských trenérů Lukáš Zdrha. Na jeho svěřencích bylo vidět, že se většina z nich zná jen týden, co se společně připravují. Navíc pilují zejména kondici. Kombinace Klatov byla proto plná nepřesností, a tak zápas s papírově slabším soupeřem, který je ale sehraný, nakonec skončil spravedlivou remízou.

„Nešlo nám až tak o výsledek, chtěli jsme hlavně ohodnotit hráče. Ale jsme rádi, že jsme utkání dovedli alespoň k remíze," řekl Zdrha, podle něhož bylo utkání nahráno na video, které se bude ještě podrobně studovat, a budou se hodnotit výkony jednotlivých hokejistů. Už teď ale prozradil, že někteří hráči ho mile překvapili. „Hlavně brankáři, ti oba odvedli výborné výkony. Mile nás překvapili i někteří hráči, o nichž jsme se domnívali, že na tom nejsou tak dobře. Vybojovali si tak další šanci," uvedl Zdrha.

Třetiny: 1:2, 1:0, 1:1. Branky a nahrávky: 7. Hřebíček, 28. Hrubý, 47. Růžička (Kovář) – 10. Pech (Pondělík), 17. Noga (Bastl), 58. Bastl (Nejdl).

Sestava Klatov: Rückl (30. Mikhail) – Blumetritt, Martykán, Bouček, Nejdl, Mrázek, Dunajev – Vizinger, Vondryska, Čuban, Bastl, Pitel, Noga, Pondělík, Soupír, Pech, Talko, Kosťuchin.

Příští zápas čeká klatovské hokejisty v sobotu 16. srpna, kdy na domácím ledě přivítají od 15 hodin Králův Dvůr.