HC Klatovy B – HK Rokycany 2:9 (0:2, 1:1, 1:6; branky Klatov: Babka T., Vizinger).

Klatovští hokejisté nevstoupili do utkání dobře a patrně pod tlakem důležitosti utkání hráli příliš zakřiknutě. Toho dokázali využít rokycanští hráči a vstřelili v první třetině dvě branky.

Ve druhé třetině se obraz hry otočil, Klatovští měli navrch, ale z několika dobrých střeleckých příležitostí dokázal vstřelit branku pouze Tomáš Babka. Na tu ale Rokycany odpověděly, a i po druhé třetině drželi hosté vedení o dvě branky.

Na začátku třetí třetiny se domácím podařilo zásluhou Vizingera snížit. Hosty to ale nerozhodilo a opět dokázali odpovědět, tentokrát dokonce dvěma zásahy během jedné minuty. Klatovští poté naprosto odpadli a v samém závěru inkasovali další čtyři branky.

Sestava Klatov B: Šproch – Šimsa, Valečka, Mrázek, Juráň, Turhobr – Vizinger, Vondryska, Vraný – Babka T., Kosnar M., Kuželík – Babka O., Bouček, Vlček.

HK Rokycany – HC Klatovy B 9:3 (1:0, 2:1, 6:2; branky Klatov: Vraný, Dvořák, Vondryska).

O postupujícím bylo v podstatě rozhodnuto před utkáním, protože klatovští hokejisté by museli zvítězit o osm branek. Tempo utkání tomu odpovídalo. Klatovští se sice snažili zmírnit debakl a rozloučit se se sezonou dobrým výsledkem, ale stejně jako doma se jim nedařilo střelecky.

V prvních dvou třetinách měli hosté převahu a více střeleckých šancí. Nastřelili třikrát tyč, ale branku dali jedinou. Rokycanští měli naopak minimum šancí, ale z nich dokázali vytěžit tři branky. Ve třetí třetině domácí opět ovládli led a stejně jako v Klatovech vstřelili šest branek.

Sestava Klatov B: Šproch – Valečka, Mrázek, Juráň, Turhobr – Vizinger, Vondryska, Vraný – Babka T., Dvořák, Kuželík.

„Ačkoliv je výsledek hrozivý, odehráli jsme dva dobré zápasy. V obou jsme byli Rokycanům vyrovnaným soupeřem a v určitých pasážích dokonce lepším celkem. Bohužel naše produktivita byla nulová. Naopak Rokycanští dokázali vstřelit branku z čehokoliv. My se na góly strašně nadřeme a od nich se puk jenom odrazí a je z toho branka. Navíc když jsme trochu polevili a dali jim na ledě prostor, jako tomu bylo v závěru obou utkání, tak toho dokázali využít. I tak hodnotíme sezonu kladně, soupeřům gratulujeme a přejeme hodně štěstí ve finále," zhodnotil zápasy vedoucí klatovského týmu Václav Nauš.