Řisutští hokejisté obrali ve středu večer o druholigové body své klatovské hostitele. Středočeši využili velmi laxního vstupu Klatovanů do slušně hraného utkání čtrnáctého kola druholigové skupiny Západ a vypracovali si čtyřbrankový náskok. Domácím se už nepodařilo i přes zlepšený výkon celé manko smazat, zkušení hosté si vítězství vzít nenechali.


SHC Maso Brejcha Klatovy – HC Řisuty 2:4. Domácí hokejisté si s příchodem na led dali na čas a zaspali i úvod utkání. Po dvou šancích Dorňáka skóre otevřel ve 3. minutě z brejku Scherzo, který se domácímu gólmanovi Francouzovi trefil přesně nad lapačku. Ve 14. minutě mladíka v kleci Klatov překonal při přesilovce Hegenbart, který doklepl puk za Francouzova záda po předchozím pokusu Suchého. Domácí v úvodní dvacetiminutovce hráli druhé housle, jediný slušnější pokus těsně před odchodem do kabiny k první přestávce měl kapitán Klatov Maxa. Ve 23. minutě hosté zvýšili na rozdíl tří branek, když se ve vlastním oslabení do střelecké listiny zapsal po samostatném úniku Landa, který vystihl chybnou rezehrávku domácích. Ve 25. minutě hosté čtvrtým gólem, o který se přesnou trefou k tyči nad lapačku postaral Hegenbart, vyhnali mladého Francouze z klece a mezi tři tyče Klatov se postavil zkušený Jež.

Po jeho příchodu a přeskupení sestavy Klatované ožili a ve 27. minutě prostřelil řisutského Nováka obránce Mainer. Snížit na rozdíl dvou branek mohl vzápětí Maxa, ale nebyl úspěšný. Ke snížení domácí ale pak využili přesilovky, když se po kombinační akci trefil Kovář. Poté udávali tempo hry Klatované, ale svoji převahu nedokázali vyjádřit brankově. V úvodu závěrečného dějství se střídaly šance na obou stranách, ale oba brankáři řešili ožehavé situace úspěšně. V čase 58 minut a 59 vteřin si domácí vyžádali oddechový čas, po jehož uplynutí osiřela klec Klatov. Ale ani závěrečná power play v podání Hobla, Klause, Kepla, Kořínka, Kováře a Holého už nic na skóre zápasu nezměnila.


Třetiny: 0:2, 2:2, 0:0. Branky: 27. Mainer, 32. Kovář (Kepl, Holub) – 3. Scherzo (Gardoň, Mádl), 15. Hegenbartl (Suchý), 23. Čížek, 25. Hegenbart (Suchý, Kos). Rozhodčí: Poskočil – Suchánek, Černý. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na bránu: 27:25. Diváků: 388. Průběh utkání: 0:4, 2:4.


Sestava Klatov: Francouz (25. Jež) – Mainer, Holub, Kreuzman, Klaus, Kořínek, Straka – Kepl, Hobl, Setikovský – Maxa, Kovář, Holý – Geltner, Dorňák, Kuželík.