Skóre utkání otevřeli hosté. To když v 11. minutě zachytil přihrávku Zikmunda Štěrba a Rokycany se ujaly vedení. Domácí si ale vedení hostů nenechali líbit a ve 14. minutě srovnali po samostatné akci Rajchla.

Do druhé třetiny nastoupili domácí v oslabení a klatovský gólman Přerost měl plné ruce. Následnou přesilovku chtěl nejprve využít domácí Papoušek, ale jeho dvě prudké střely na rokycanského gólmana zůstaly bez odezvy. Teprve na konci 27. minuty přidal druhý gól domácích Kořínek. Neuplynula ani další minuta a už se mohli domácí fanoušci radovat potřetí. To když od modré vypálil prudkou střelu Smáha. Pak ale přišla ve 32. minutě rychlá akce hostů, kteří z ní zásluhou Zikmunda vytěžili svou druhou branku. Konec druhé třetiny se hodně zdramatizoval vyloučením Kaňáka a následně i Smáhy a domácí měli co dělat proti soupeři se ubránit.

Ve stejném oslabení nastoupili Klatovští i do závěrečné třetiny. Dokázali se však ubránit a začátek poslední dvacetiminutovky tak probíhal bez zákroků rozhodčích ale i bez střeleckých šancí. Čtvrtou branku Klatov přidal v 52 minutě kapitán týmu Kopidlanský, který přizvedl puk na hranici modré a poslal jej za záda překvapeného rokycanského gólmana. Závěrečných minut chtěli využít hosté, zvláště když hráli přesilovku pět na tři. Domácí ale úspěšně vyhazovali puk. Pak se situace obrátila a na koni byli domácí. Ti poslali puk těsně na přilbu hostujícího gólmana, puk se však odrazil a skončil v bezpečí rokycanské obrany. V šanci se tři minuty před závěrečným hvizdem ocitl ještě domácí Kaňák, ale jeho přesně mířenou přihrávku nestačil Tománek doklepnout.

Radost nad úspěchem týmu neskrýval hrající trenér týmu Marek Kochman. „Jsem rád, že se nám povedlo Rokycany porazit. Je to dáno i tím, že máme dobrého gólmana, který nás ve většině šancí podržel. Důležité bylo, že jsme dali dva rychlé góly. Tím jsme se zklidnili a zároveň soupeře tak trochu znervózněli,“ zhodnotil utkání Kochman.

Tým tentokrát nebyl kompletní. Někteří hráči nenastoupili kvůli pracovnímu zaneprázdnění, někteří hájili barvy na hokejovém policejním turnaji.

SKP Klatovy – HC Dag Rokycany B 4:2
Třetiny: 1:1, 2:1, 1:0.
Branky: 14. Rajchl, 27. Kořínek (Kaňák), 28. Smáha (Tománek), 52. Kopidlanský – 11. Štěrba (Zikmund), 32. Zikmund (Štěrba).
Vyloučení: 12:14. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Knapík – Janda, Havel.
Diváků: 70.
Sestava SPK Klatovy: Přerost – Kopidlanský, Jiříček, Vítek, Papoušek, Bělík, Smáha, Tománek, Kořínek, Hanák, M. Kochman, V. Kochman, Rajchl, Malát, Vracovský, Kaňák.