HC Warriors Kdyně – Malá Víska B 6:3

„Kdyně byla v tomto zápase lepší, aktivnější, měla více brankových příležitostí, my naopak hráli úplnou tužku, zejména ve druhé třetině. Ve třetí třetině jsme se sice herně zvedli, ale už nám nezbyl čas. Klíčovým momentem utkání byl podle mě neuznaný gól a následně náš neproměněný samostatný nájezd. Záhy jsme totiž dostali branku, a tím se to celé zlomilo. Celkově ale náš soupeř po zásluze vyhrál," uznal hokejista Malé Vísky Ondřej Lincmajer.

Krajská hokejová liga, 8. kolo: HC Domažlice (bílé dresy) - HC Klatovy (na snímku hokejisté v červených dresech) 3:5.
PODÍVEJTE SE: Hokejové Klatovy uspěly v pikantní bitvě na ledě Domažlic

„Vyrovnané utkání s těžkým soupeřem plným dobrých hokejistů, kteří hráli hodně do těla, ale v rámci fair-play. Utkání asi rozhodla situace, ve kterém nám dal soupeř gól ve chvíli, kdy jsme kvůli hvizdu z hlediště přestali hrát. Zachoval se ale férově, branku odvolal, ale dostal nájezd, který neproměnil. Pak jsme dali vítězný gól, kterým jsme Malou Vísku zlomili. Myslím si, že o drobet jsme byli lepší, a tak je naše vítězství zasloužené. Ted jdeme porazit vedoucí Gladiátory," hlásí odhodlaně plejer David Dvořák, jehož Kdyni by mohl v nejbližší době posílit čtyřiadvacetiletý obránce se zkušenostmi z Liberce a německé DEL2 Jan Bednář, který kvůli zranění musel ukončit profesionální kariéru. Jestli však vedení KTHL povolí jeho start v soutěži, je zatím ve hvězdách.

Třetiny: 2:3, 2:0 2:0. Branky a nahrávky: 2. Dvořák (Sloup), 6. Bauer, 18. Sloup (Novák), 29. Bauer (Škarda), 34. Brejcha (Hána), 35. Novák – 4. Unzeitig (Klíma), 5. Lincmajer (Klíma), 11. Klíma (Bělík starší). Rozhodčí: Schmiedt, Uldrych. Vyloučení: 1:4. Využití přesilových her: 1:0. Góly v oslabení: 1:0. Střely na branku: 35:19. Diváci: 19. Aréna: zimní stadion Klatovy. Sestava HC Warriors Kdyně: Válek – Hána, Dvořák, Novák, Bauer, Sloup, Brejcha, Vísner, Šach, Škarda. Sestava Malé Vísky B: Homolka – Smolík, Fait, Lincmajer, Klíma, Kuželík, Bělík mladší, Voráček, Kosohorský, Novák, Bělík starší, Unzeitig.

Už ve druhé minutě otevřel skóre zápasu hokejista Kdyně Dvořák, ale za Malou Vísku vyrovnal nepříliš razantním pokusem Unzeitig. Pak otočil misky vah na stranu svého týmu Ondřej Lincmajer, avšak o minutu později srovnal Bauer, který mazácky proměnil svůj únik. Následně se hra uklidnila, ale do kabin šli přece jen spokojenější Maloveští, které do vedení poslal štírek Klíma.

Hokejisté TJ Sušice (na archivním snímku hráči v bílých dresech) porazili na domácím ledě okresního rivala ze Startu Luby 3:0.
Sušice doma přehrála Luby. Skvělý gólman Lejsek nedostal ani jeden gól

Kdyně ovšem ve třetí minutě druhé periody vyrovnala zásluhou dorážky Sloupa a začínalo se zase od nuly. Ve 27. minutě nastala kuriózní situace: z hlediště se ozvalo písknutí a Kdyně přestala hrát, čehož využil Smolík a poslal kotouč nad lapačku Válka. Po protestech Kdyně a následné vzájemné dohodě se jel nájezd, který ale Smolík neproměnil. O tři minuty později se hráči Warriors dostali do vedení, když se prosadil Bauer. Ve třetí třetině navýšil náskok celku Kdyňských Brejcha, který si tak při debutu v Klatovské hokejové lize hned připsal gól. O chvíli později se za pomoci brankové konstrukce prosadil i bojovník Novák, pak už se skóre nezměnilo. Kdyně tak Malou Vísku B přehrála 6:3.

Lední hokej, ilustrační snímek.
Překvapení. Vícenice poprvé v sezoně klopýtly, Nýrsko i Poběžovice uspěly

AHC Gladiators – AHC Dynamo 5:4

„Bylo to vyrovnané utkání, které jsme nakonec vyhráli. Brzy jsme prohrávali, ale pak jsme dokázali skóre otočit. Ve třetí třetině jsme dostali dvě branky, díky nimž Dynamo snížilo a vyrovnalo, ale skóre jsme poté díky Danu Krásnému dokázali strhnout na svou stranu. Zatím nejtěžší zápas v sezoně, o to víc si výhry vážíme a jsme rádi, že jsme udrželi neporazitelnost. Černou kaňkou na jinak krásném utkání jsou pukem dva vyražené zuby Ládika Rajšla, jemuž přejeme brzké uzdravení," komentoval atraktivní utkání Gladiátor Michal Král.

Třetiny: 1:1, 2:1, 2:2. Branky a nahrávky: 11. Němec (Šimek), 22. Marek (M. Král), 24. Benda (M. Král), 38. D. Krásný (Benda), 40. D. Krásný (Václavovic) – 3. Bauer (Pitel), 26. Horák (Pitel, Václavovic), 31. Bauer (Horák), 39. Pitel (Bauer). Rozhodčí: J. Brtník, Schmiedt. Vyloučení: 2:3. Využití přesilových her: 0:1. Góly v oslabení: 0:1. Střely na branku: 32:20. Diváci: 23. Aréna: zimní stadion Klatovy. Sestava AHC Gladiators: Jonáš – P. Král, M. Král, Šimek, Benda, Václavovic, D. Krásný, O. Krásný, Marek, Vladař, Němec. Sestava AHC Dynamo: Chlad – Horák, L. Václavovic, Ferus, Janouškovec, Tatranský Vlk, Rajšl, Bauer, Koutník, Rychtařík, Pitel.

Už ve třetí minutě zaskočil Jonáše Bauer a otevřel tak skóre zápasu. Vedení pak mohl navýšit Horák, ale jeho pokus škrtl pouze o břevno Jonášovy branky. V jedenácté minutě bylo vyrovnáno, když Chladovi nedal šanci Němec. Další šance zůstaly nevyužity. Ve dvaadvacáté minutě se nad beton Chlada trefil Marek a poslal Gladiátory do vedení. Nedlouho na to pokořil Chlada vyhlášený kanonýr Benda. Ve šestadvacáté minutě se důrazem prosadil Horák. Vyrovnat pak mohl Bauer, ale svůj únik proměnit nedokázal.

Z kraje posledního dějství orazítkoval tyčku Jonášovy branky Pitel. To Dynamo ovšem mrzet nemuselo, neboť za chvíli vyrovnat Bauer. Vedení na stranu Gladiátorů pak strhl Dan Krásný. Dynamo pak dokázalo vyrovnat, když se nečekaně v oslabení prosadil Pitel. Jenže o minutu později se podruhé v zápase trefil protihráč Dan Krásný a rozhodl tak o vítězství Gladiátorů. Více už pak tento nádherný zápas nenabídl, takže Gladiátoři zvítězili těsně 5:4.

Zdroj: KTHL

Autoři: Martin Karlík, Martin Mangl

Hokejisté Malé Vísky (na archivním snímku hráči v bílých dresech) podlehli v 10. kole krajské soutěže vedoucímu Chotíkovu 1:8.
Malá Víska neměla bez opor šanci. Od lídra dostala osmičku, řádil veterán Kracík