V šestém kole Strakonického hokejového přeboru mužů bylo tahákem především derby Start VD Luby – HC Horažďovice. Zápas druhých Lub s vedoucím celkem tabulky se hrál na ZS v Klatovech a měl vyrovnaný průběh. Za stavu 4:4 ho však v 52. minutě hlavní rozhodčí Peksa předčasně ukončil. Byl totiž fyzicky napaden kapitánem hostů Františkem Singerem, a tak o výsledku a též i o disciplinárních trestech se bude rozhodovat u zeleného stolu na OSLH ve Strakonicích.

Další náš zástupce v této soutěži – hokejisté TJ Sušice, hostili na svém zimním stadiónu celek TJ Drahonice a po vyrovnaném a dramatickém průběhu nakonec vybojovali všechny tři mistrovské body.

Luby – Horažďovice 4:4 (3:1, 0:2, 1:1).

Vedení v tomto derby se ujali hosté zásluhou Košatky, za Luby však brzy srovnával Hochmann na 1:1 a po dalším vydařeném brejku poslal domácí Start do vedení Malát. Povedenou první třetinu završil v závěru svým golem na 3:1 Pavel Hůla, který z levého křídla propálil vše, co mu stálo v cestě. Hosté se však v úvodu druhé třetiny dvakrát nečekaně prosadili ve vlastním oslabení a srovnali L. Sosnou a Košatkou na 3:3. Horažďovičtí hráči pak viditelně přitvrdili, byli vylučováni. Luby měly v závěru této třetiny více než pětiminutovou přesilovku 5 na 3, ale tuto velkou šanci jít do vedení trestuhodně prohospodařily. Horažďovice naopak hned v úvodu závěrečné třetiny šly zásluhou Sýkory znovu do vedení, netrvalo však dlouho. Lubský Topinka se vzápětí také golově prosadil a srovnal na 4:4. I pak se hrál rychlý, útočný hokej se šancemi na obou stranách. Velké emoce přinesla 52. minuta utkání, kdy hostující obránce Kašpar předvedl nešetrný, doslova likvidační nájezd na lubského útočníka Hůlu, který nebyl v tu chvíli v držení puku. Hrubý faul se odehrál před střídačkou hostů, kde se poté strhla strkanice, do které se zapojili i hráči ze střídačky. Otřesený Hůla naštěstí vyvázl z této situace bez vážnějšího zranění, a to bylo důležité. Poté se nějaký čas nehrálo, rozhodčí se radili, jaké udělí tresty. Verdikt si přijeli vyslechnout oba kapitáni. Horažďovickému Singerovi se rozsudek nelíbil, nejdříve slovně protestoval a dostal osobní trest a poté napadl hlavního rozhodčího Peksu. Ten následně utkání předčasně ukončil.

Sušice – Drahonice 5:3 (1:2, 2:1, 2:0 ).

Souboj dvou vyrovnaných soupeřů přinesl bojovný, dramatický hokej ve výborné divácké atmosféře. Lepší začátek měli hosté, kteří vedli od 9. minuty brankou Zemana. A když o dvě minuty později zvýšil hostující Havel vedení Drahonic na 2:0, vypadalo to pro ně slibně. Domácí hokejisté se snažili, ale v koncovce jim chyběla přesnost a klid, hostům navíc chytal výborně golman Horažďovský. Kapituloval až v 16. minutě, když se za domácí golově prosadil Broža po nahrávce Šmrhy. Snížil tak na 1:2. Ve druhé třetině nejprvé srovnal ve 23. minutě na 2:2 Ryšavý, ale hosté o pár minut později šli zásluhou Zemana opět do jednogólového vedení. Domácí však bojovali, gólem do šatny srovnali na 3:3, když autorem důležité branky byl Broža. Další důležitý gól pak v závěrečné třetině (ve 45. min.) vstřelil Šašek, poslal Sušici do vedení 4:3. Hosté bojovali, chtěli vyrovnat, v samotném závěru se pak pokusili o power play, ale po chybě obránce skóroval pohodlně do prázdné branky znovu Ryšavý a upravil na konečných 5:3.

Rozhodčí: Štěrba, Svoboda, Čámský. Vyloučení: 8:8 a 1:1 na 10 min. Diváků: 60.

Hokejová pozvánka

V dalším kole se utkají (na ZS ve Strakonicích): 17. 11. od 16.15 hod. Cehnice – Sušice, v neděli 18. 11. pak od 15.30 hod. Katovice – Luby a od 17.45 hod. Drahonice – Horažďovice.

Karel Šot