Hrát se bude pátek – neděle systémem každý s každým, jednou doma a jednou venku. Do ligy postoupí z této kvalifikace dvě mužstva.

„Měl jsem z toho trochu obavy, když se nám Vimperk přiblížil na dva body. Když je něco na dosah, dokážeme to řádně podcenit. Na druhou stranu jsem věděl, že naše mužstvo má individuality, protože šest hráčů nastupovalo ve 2. za muže," uvedl trenér juniorů HC Klatovy Antonín Mařík.

Soupeři klatovského týmu budou známí příští týden. Papírově by to měli být vítěz Středočeského kraje Junior HC Mělník, jeden z dvojice týmů Královehradeckého kraje Nový Bydžov a Frýdlant a Vimperk.

Silní soupeři

„Mělník má podle statistik hodně kvalitní tým. Má v porovnání s námi jen o málo méně vstřelených branek a o málo víc inkasovaných branek. Za celou sezonu prohrál pouze dvakrát v devítičlenné skupině. V neděli hraje Mělník doma s Černošicemi a já bych se rád na zápas jel podívat. Černošice jsou ale třetí od konce, a tak to úplný obrázek asi skýtat nebude. O soupeři z Královehradeckého kraje není pořád rozhodnuto. Vypadá to na Nový Bydžov nebo na Frýdlant, které spolu hrají finále. Nový Bydžov je mužstvo se šesti prohrami v šestičlenné skupině a rozhodně se nesmí podceňovat. Je blízko Hradce Králové, který bude postupovat do extraligy juniorů, takže je tam možnost vytvoření farmy. Frýdlant v soutěži prohrál osmkrát a má skoro vyrovnanou bilanci skóre. Čtvrtým soupeřem bude jihočeský Vimperk, který jsme v naší skupině ze začátku dvakrát bez problémů porazili, ale potom jsme s ním prohráli doma 0:1. Měli jsme obrovskou převahu, ale v cestě nám stál jejich gólman, který má individuální kvalitu spojenou s velkou postavou. Vimperk je hodně nepříjemné mužstvo hrající tvrdý hokej. Má sice jen jedenáct hráčů, kteří jsou zvyklí v tomto počtu odehrát celou sezonu. Z toho je vidět, že v kvalifikaci nelze hledat outsidera," představil potenciální soupeře Mařík.

Podle nařízení výboru Českého svazu ledního hokeje, že týmy, které si vybojují právo účasti v kvalifikaci, se musejí závazně přihlásit do 9. března. Pokud se týmy přihlásí, uspějí v kvalifikaci a nebudou chtít postoupit, hrozí jim vysoká finanční sankce.

Klatovy ale v kvalifikaci uspět chtějí a v příští sezoně chtějí hrát ligu juniorů. „Už začínám mužstvo ročníkově připravovat na příští rok. Ročníků 1995 máme deset a rozhodně bychom si jich tu minimálně šest nechali, protože je povolen start čtyř hráčů tohoto ročníku v lize. Mladších ročníků je v týmu také deset a mám vyhlédnuto několik hráčů z Třemošné a jeden talent se rýsuje v Mariánských Lázních. Vrátit by se měl klatovský odchovanec Kosnar," nastínil klatovský trenér.

Mají výhodu

Juniory nyní čeká příprava na kvalifikaci, kterou zkomplikovalo ukončení sezony druholigového áčka mužů. „Áčko přestalo trénovat a problém je, že hodně našich hráčů trénovalo s ním. V tomto týdnu jsme se domluvili vzhledem k pracovním a studijním povinnostem hráčů a k velkému počtu dojíždějících na dvou trénincích. Rozhodně se budeme sjíždět ve čtvrtek, na tom jsme se domluvili. Chtěl jsem sehrát alespoň jedno přípravné utkání, ale vytipovaná mužstva ještě hrají," posteskl si Mařík a dodal, že ale hráčům chtějí zajistit pro kvalifikaci co nejlepší podmínky. Přestěhují se do šatny áčka, jedná se o zajištění rehabilitace.

„Klukům vždy před zápasem říkám, že hrají kvůli vlastní hokejové budoucnosti. Motivuji je k tomu, že je to jejich šance zahrát si kvalitní soutěž a v budoucnu se dokázali prosadit mezi muži. Máme individuálně silné družstvo a věřím, že hlavně hráči, kteří sbírali zkušenosti ve 2. lize, budou tahouny týmu. V tom je naše výhoda. Ani jeden z našich potenciálních soupeřů totiž zkušenosti s mužskou 2. ligou nemá. Navíc minimálně třetina kádru už ligu hrála v minulé sezoně," věří Mařík.