Klatovští jsou po dvaceti odehraných kolech na 6. místě se ziskem 21 bodů a pouhou tříbodovou ztrátou na třetí Most. Oproti loňské sezoně, ve které až do posledních kol bojovali o udržení v lize, vládne v týmu spokojenost.

„Spíš než umístění jsme si dali za úkol v každé čtvrtině sezony uhrát deset bodů, a to se nám podařilo. Pokud by to šlo takhle dál, splnili bychom si hlavní cíl, který jsme si před sezonou dali. Tím je každopádně vyhnout se sestupovým problémům a získat čtyřicet bodů, které by nás řadily mezi nejlepších pět týmů ligy,” vysvětlil trenér klatovské juniorky Martin Barčák, který je zároveň asistentem trenéra Radka Mužíka v A týmu.

Mužstvo juniorů se po posílení ze staršího dorostu a z dalších oddílů na rozdíl od minulé sezony nepotýká s úzkým kádrem.

„Kromě odchovanců z domácího staršího dorostu jsou do kádru zapojeni i hráči z Plzně a Třemošné. Letos problém s kádrem nemáme, hrajeme na tři pětky s náhradníky na lavičce. V mužstvu je tedy i konkurence. Příkladem toho je, že před posledními dvěma zápasy jsme měli na marodce osm hráčů základu, přesto jsme mohli utkání s třemi pětkami odehrát,” pochvaloval si Barčák.

Kvalitu klatovské juniorky také zvyšují zkušenosti některých hráčů, kteří hrávají zápasy v klatovském druholigovém týmu mužů. „Jsem za to, že kluci mají možnost hrát v áčku, moc rád. Mrázek a Flek už se dokázali dostat do základu, teď chceme zapojit ještě Kulhánka,” uvedl trenér.

Mužstvo juniorů si moc klidu v zimní přestávce neužije. Po posledním letošním soutěžním utkání měli týden volno a volnější tréninky, ale pak se zapojí s áčkem do kondiční přípravy a naplánovány mají přátelské zápasy. „Nenechám je vychladnout (smích). Tihle mladí kluci mají výhodu v tom, že když mají jeden den těžký trénink, druhý den už o tom neví. Chceme, aby na zbývajících šestnáct kol byli dobře kondičně připravení. Sami hráči přistupují k přípravě zodpovědně. Zatímco v áčku se na tréninku sejde deset dvanáct hráčů, nám chodí patnáct až osmnáct. Je to dané i zvýšenou konkurencí v týmu, protože kdo nepřijde delší dobu na trénink, na led i na suchou přípravu, tak si v základu nezahraje,” dodal.

Juniory čeká první zápas v novém roce 6. ledna v Mostě a hned 8. ledna doma proti Hvězdě Praha.