K důležitému zápasu v hokejové lize juniorů sk. Západ nastoupilo v pátek na domácím ledě juniorské áčko HC Klatovy proti Mostu. Klatovští junioři zvítězili a zajistili si tak účast v lize i pro příští sezonu.

Do zápasu vstoupili lépe hosté. První třetinu vyhráli 2:0, třetí branku přidali na začátku druhé třetiny. Odpověděli i na první úspěch domácích, jenže ani za stavu 1:4 se klatovští hráči nevzdali a ještě do konce druhé třetiny srovnali stav na 4:4. Na začátku poslední třetiny se opět Most dostal do vedení, to ovšem vydrželo pouze necelé tři minuty. Na stranu Klatov pak strhl vítězství svým třetím gólem Radek Špiler při přesilovce v čase 57:50. Pojistku přidal pouhou jednu sekundu před koncem do prázdné branky rovněž svým třetím gólem Roman Vodryska.

„Nejdůležitější zápas sezony jsme nezačali dobře. Za stavu 1:4 jsme zredukovali sestavu na deset hráčů. Ti druhou třetinu poctivě odmakali, stáhli jsme stav na 4:4. Kluci zabojovali i v poslední třetině, kdy se soupeř opět dostal do vedení, a dotáhli zápas do vítězného konce. Konečně mohu říci, že se mi výkon hráčů líbil, takto se hraje o záchranu. Všichni hráči včetně gólmana zaslouží pochvalu. Hlavní náš cíl pro tuto sezonu byl nespadnout a ten jsme splnili,“ zhodnotil utkání trenér juniorů Radek Mužík.

HC Klatovy – HC Most 7:5

Třetiny: 0:2, 4:2, 3:1. Branky: 24. Švec (Farný, Peksa), 27. Špiler (Peksa, Zhvakin), 28. Vondryska (Horejš), 36. Špiler (Vondryska), 45. Vondryska (Farný), 58. Špiler, 60. Vondryska (Horejš) – 5. Švácha (Zilcher), 16. Kubeš (Švácha), 22. Novák (Jirkovský, Karagavrilidis), 26. Karel (Novák, Zilcher), 42. Kail (Karel, Novák). Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1.

Sestava Klatov: Šproch, Jonáš – Valečka, Pericat, Peksa, Vondryska, Švec, Špiler, Farný, Zhvakin, Horejš, Malý, Štrunc, Turhobr, Vraný, Svoboda, Kolařík, Jindra.