Mládežnická hokejová družstva HC Klatovy měla na programu další utkání o mistrovské body ve svých soutěžích.

Junioři vyhráli domácí zápas s Děčínem, ale z utkání z Kobry se vrálili z těsnou prohrou. Stejně se dařilo i staršímu dorostu, který domácí utkání vyhrál, ale z ledu soupeře si přivezl těsnou prohru.

Naplno bodoval mladší dorost a družstva 3. a 4. třídy, naopak ze Zbraslavi se vrátili s prázdnou starší a mladší žáci.

LIGA JUNIORŮ

HC Klatovy – HC Děčín 7:2 (1:0, 5:2, 1:0; branky: Mrázek 3, Bastl, Turhobr, Malý, Kolařík).

HC Kobra Praha - HC Klatovy 6:5 (2:1, 2:2, 1:3).

„S Děčínem to byl jednoznačný zápas, kluci plnili, na čem jsme se v kabině dohodli, a navíc jsme měli dostatek hráčů, takže byl vidět boj o místo v základní sestavě. Na Kobru jsme odjížděli naopak hodně oslabeni, soupisku jsme dávali dohromady až na poslední chvíli, protože nemohlo nastoupit pět nemocných hráčů z obrany. Ale vypomohli nám Plzeňští, kteří hrají na střídavé starty. Bohužel kluci v tomto zápase domluvenou taktiku moc nedodržovali a je také pravdou, že to, co předvedli rozhodčí, bylo úplně mimo hokej. My jsme v poslední minutě vyrovnali, ale podle mého názoru regulérní branka nebyla uznána. Ale na to se vymlovat nechceme, kluci asi měli začít hrát dřív. Vždyť poslední třetinu vyhráli 3:1, snažili se, ale na body to nestačilo,“ zhodnotil oba víkendové zápasy trenér klatovských juniorů Martin Barčák.

Junioři HC Klatovy jsou po 5. kole na 5. místě tabulky se ziskem 5 bodů., když na druhý Sokolov ztrácejíí 3 body. Na čele tabulky jsou zcela suverénní Letňany, které neztratily ještě ani bod.

„Zatím jsem s výsledky a přístupem hráčů spokojen, bohužel ale ne s jejich výkony,“ dodal Barčák, který vede juniory od začátku této sezony.

LIGA STARŠÍHO DOROSTU

HC Stadion Litoměřice - HC Klatovy 1:0 (1:0, 0:0, 0:0).

HC Klatovy – HC Benátky nad Jizerou 7:3 (0:0, 3:1, 4:2; branky: Soupír 3, Vacek 2, Nauš, Babka).

KRAJSKÁ SOUTĚŽ MLADŠÍHO DOROSTU

SK Domeček Lužnice A – HC Klatovy 5:6 (2:3, 1:0, 2:3; branky: Hrdlička 3, Bouček, Martykán, Musílek).

ŽÁKOVSKÁ LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ

HC Slavoj Zbraslav - HC Klatovy 9:1 (4:1, 2:0, 3:0; branka Klatov: Ptašnik, nahrávka: Koutník M.).

ŽÁKOVSKÁ LIGA MLADŠÍCH ŽÁKŮ

HC Slavoj Zbraslav - HC Klatovy 10:2 (2:0, 3:2, 5:0; branky Klatov: Krs, Hozman L., nahrávky: Vlasák II.).

KRAJSKÁ LIGA 4. TŘÍD

HC Klatovy – HC Stadion Cheb 12:3 (2:1, 3:0, 7:2; branky Klatov: Kotrba 3, Malát 2,Fořt 2, Lorencová 2, Stelzer, Toman, Lejsková; nahrávky: Fořt 4, Lejsková 2, Malát, Stelzer).

KRAJSKÁ LIGA 3. TŘÍD

HC Klatovy – HC Stadion Cheb 29:5 (9:0, 15:3, 5:2; branky Klatov: Turhobr 5, Šmíd 5, Moravec 5, Pánek 4, Špirk 4, Kuchárik 3, Koranda, Staněk, Kopidlanský; nahrávky: Šmíd 5, Pánek 3, Kuchárik 3, Staněk 2, Turhobr 2, Kopidlanský, Koranda, Zámečník).