V Klášterci je čekalo silné domácí mužstvo, které v loňské sezoně dlouho vedlo tabulku a nakonec skončilo na druhém místě. Hokejisté Klášterce svoji roli favorita splnili a na domácím ledě vyhráli.

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ – HC KLATOVY 5:1

„Věděli jsme, že nás čeká velmi silný soupeř. Ale kluci podali skvělý výkon na hranici, někteří i nad hranicí svých sil. Odehráli jsme dobrý zápas, jenom škoda, že jsme nedokázali dát víc gólů. Podle poměru sil na ledě by tomuto zápasu slušelo víc skóre s menším rozdílem. Je fakt, že Klášterec měl kvalitní tým, věkově starší a zkušenější,“ zhodnotil zápas šéftrenér mládeže klatovského oddílu Zdeněk Tománek.

Naopak vstup do sezony se vydařil v krajském přeboru přípravek třeťákům. V zápase na domácím ledě proti Tachovu, který je nově složen z hráčů Tachova a Mariánských Lázní, vyhráli Klatovští 27:6 po třetinách 1:0, 15:5 a 11:1. Branky: Malát 4, Fořt 4, Bauer 3, Toman 3, Lorenc 3, Stelzer 3, Martin 2, Kuchárik 2, Šibík 1, Makrlík 1, Moravec 1. Nahrávky: Bauer 4, Malát 3, Fořt 2, Toman 2, Šibík 2, Makrlík 2, Šmíd 2, Moravec 1, Kotrba 1, Pánek 1, Martin 1, Lorenc 1. Diváci: 70. Střely na branku: 69:41 .⋌(jik)